Jaká je skutečně průměrná spotřeba fiatu

Jaká je skutečně průměrná spotřeba Fiatu Bravo 1.4 T Jet 150 PS ??Katalogová spotřeba je nedosažitelná. Mám ji při stejném způsobu jízdy o více než 1 litr vyšší než byla u Mazdy 3 2000 150 Ps.Mazda 7,4Fiat 8,5Je to porucha nebo neseriozní udaje o turbo motoru 1.4??Mám ujeto 10000 km.

Odpověď

Není to porucha ani jiný nežádoucí jev. Je to naprosto normální. Podívejte se na údaj výkonu obou motorů - vždyť ta čtrnáctistovka posílá na kola také 150 koní. A kde jinde chcete výkon sebrat než v benzínu (tím, že ho spálíte, přeměníte benzín na energii, která žene auto dopředu).Jestli jezdíte za 8,5 litru, buďte rád. My s tímto motorem jezdili spíš mezi 9 a 10 litry. Je to přeplňovaný motor a pro takový platí, že když mu nabídnete, rád si přihne.V neprospěch spotřeby také hovoří kratší odstupňování převodovky, ale myslím, že za ty dynamické schopnosti motoru 1.4 T-Jet ten litr navíc stojí.Nesmíte se dívat na údaj udávané normované spotřeby jako na reálnou hodnotu. Jestli si chcete udělat obrázek o tom, kolik které auto žere, podívejte se na údaj spotřeby ve městě. Spotřeba mimo město je naprosto nereálná a nedosažitelná v běžném provozu, hodnotě kombinované spotřeby se přiblížíte jen mimo město a velmi rozvážným až pomalým tempem.

29.4.2009 7:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist