Jak dlouho?

Dobrý den. Sestre byl odebrán rp za požití alkoholu za volantem, ačkoliv neřídila. Po nehodě, ze které viník utekl ji policie zastihla před osobnim automobilem a nenapadlo ji nic lepšího než začít utíkat… Od začátku říkala, že neřídila a skutečný řidič byl podat vysvětlení na PČR a přiznal se. Toto se stalo již v listopadu 2016 a do dnes nepřišlo žádné vyjádření o zadrzenem rp, pouze jsme byly dvakrát svědčit na policii a potřetí máme jít 20.3.2017. co na tom policie vyšetřuje tak dlouho? Při nehodě nevznikla zadna škoda třetí osobě, škoda byla pouze na vozidle sestry. Bez papírů je už čtvrtý měsíc, mají právo tak dlouho zadržovat řídicak? Kde je presumpce neviny?

Odpověď

Doba zadržení není limitována, nicméně na zadržení by mělo navazovat nějaké další řízení. Policie to zatím stále vyšetřuje a nikoho neobvinila? Doporučuji se obrátit na obecní úřad, který ŘP má nyní v držení, jaký bude další postup, případně si o jeho vrácení požádat.

22.3.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist