Hezký den,v dubnu to bude rok

Hezký den,V dubnu to bude rok co jsem byl účastníkem dopravní nehody. V příkazním řízení jsem byl určen viníkem dopravní nehody. Na příkazní řízení jsem se odvolal a při nahlédnutí do spisu jsem viděl ,že druhý účastník byl též určen viníkem, kde každý z nás se měl dopusiti porušení nějakého paregrafu. Podotýkám, že každý měl ve svém obvinění slovo viník, né spoluviník. Lze to vůbec? Pakliže uplyne ona roční lhůta a druhý účastník se neodvolal a zaplatil pokutu jak měl ve svém příkazu, jak bude na nehodu zpětně nahlíženo? Nebo se ruší kompletně rozsudek pro oba zúčastěné při odvolání se jednoho z nich na PŘ? Druhému účastíkovi bude pokuta po roce zpět poslána, nebo už byla při mém odvolání, nebo si jí magistrát ponechá a nehoda bude mít svého viníka (ten který se neodvolal)? Platí roční promlčecí lhůta u všech typů dopravních nehod? Předem díky za odpověď(i)

Odpověď

Roční promlčecí doba platí u všech. Pokud jste podal odpor a jedná se o týž spis, pak byl zrušen jen některý z výroků a druhý účastník už s věcí nic neudělá.

11.2.2008 3:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist