Existuje v Čr škola sportovní jízdy?

Existuje v ČR škola sportovní jízdy? Nebo existují ještě "exotičtější" školy a zdokonalovací kurzy pro motoristy (mimo autoškoly:) ) než třeba škola smyku, škola defenzivní jízdy a jízdy v terénu na které bych nepotřeboval perfektně ovládat němčinu či angličtinu? Díky.

Odpověď

Asi se shodneme v tom, že autoškola jako taková řidiči moc nedá. Jistě, instruktor ho naučí tak nějak řídit a alespoň z poloviny chápat, co se to vlastně na silnici kolem mě děje. Osobně jsem názoru, že než je nový řidič (zejména mladý) vpuštěn do provozu, měl by toho umět víc. Minimálně ta škola smyku by měla být povinná.I když "škola smyku" je trochu zavádějící termín. Vhodnější je "škola bezpečné jízdy". Nepředstavujte si, že vám sednou do auta a vypustí vás blbnout na kluznou fólii. Nejdřív budete pěkných pár minut sedět v učebně, kde vám vysvětlí teorii. Bez ní to totiž nikdy dokonale nezvládnete. Jak správně sedět, jak správně ovládat auto, co nikdy nedělat, jak se naučit předvídat...Až potom následuje praktická jízda. Většinou si vyzkoušíte i jaké by to bylo bez ABS (prozradím vám to: většinou absolutně neřiditelné) a bez elektronické stabilizace (zábavné, ale v krizové situaci většinou také neřiditelné).Takovýhle kurs ovšem není na jedno odškrtnutí "tak, a mám to". Odborníci se shodují, že takových cvičení je nutno absolvovat minimálně pět až osm, než vám všechny reakce začnou přecházet do krve.Když je řidič připravený na silniční provoz, může se začít učit ovládat auto na okruhu. Škola sportovní jízdy i závodní školy, jejichž výsledkem může být i mezinárodní závodní licence, samozřejmě existují.Jednou z firem, nabízejících pokročilá školení řidičů, je MAX CARS. Právě jejich kursy bezpečné jízdy můžete vyhrát v naší soutěži. Mezi další firmy patří například High Car Training (HCT), působící na okruzích v Brně a Mostě, dealer BMW AuTec Group pořádá pro své zákazníky známý Fahrer Training a určitě najdete i další.

21.11.2006 9:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist