Dvě pokuty za stejný přestupek

Dobrý den, zaparkoval jsem své auto, z důvodu opravdu nedostačujícího počtu parkovacích míst kolem mého bydliště, z části na vodorovné dopravní značce v13a (šikmé pruhy). Ve čtvrtek ráno jsem za stěrači měl hned dvě „upozornění“ pro podezření ze spáchání přestupku „stání na v13a“. Obě upozornění měla stejný datum (st. 5.3.2014) a stejný popis přestupku. Auto se za celý den nepohnulo z místa a vzhledem k tomu, že oba lístečky byly za jeden a ten samý den a přestupek, nevěřím tomu, že bych měl platit 2x pokutu za stejný přestupek, když jsem v podstatě ani neměl šanci na první upozornění reagovat. Vím, že jsem se přestupku dopustil, můj dotaz je směřován na argumentaci proti uložení dvou pokut. V případě, že by MP trvala na uložení 2 pokut, mám se odvolat do Správního řízení a jaké jsou případné šance na úspěch. Děkuji.
P.S.: Jsem přesvědčen, že MP dala pokutu na základě udání, jelikož na tom stejném místě stávají auta i jindy a MP či PČR nikdy nic neřešila.

Odpověď

Ne, to nejsou dva přestupky, ale jen jeden.

13.3.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist