Dočetl jsem se v dotazech že

Dobrý den,dočetl jsem se v dotazech že není třeba SPZ na mopedy do 50ccm a konstrukční rychlosti do 45km.Koupil jsem si skůtr který tyhle parametry splňuje a chci se zeptat jestli lze skůtr považovat za moped a jestli ano jak se to řeší s technickým průkazem,vystaví mi DI malý tech.průkaz nebo budu vozit s sebou velký.techničák.Rád bych také věděl ve které vyhlášce je napsáno které dopravní prostředky nemusejí mít SPZ.Děkuji Stanislav.

Odpověď

Je to v ust. §89 odst. 10 zákona č. 56/2001 Sb.Vozidla, na která se nevztahovala povinnost registrace podle právních předpisů platných do účinnosti tohoto zákona, musí být zaregistrována v registru silničních vozidel nejpozději ve lhůtě tří let od účinnosti tohoto zákona. Pokud takovým vozidlem je dvoukolový moped nebo motokolo (vozidla patřící do kategorie L podle přílohy tohoto zákona) nebo pracovní stroj samojízdný (vozidlo patřící do kategorie S podle přílohy tohoto zákona), registruje se jen na žádost vlastníka. Na dvoukolový moped kategorie L1 a LA nepodléhající registraci se nevztahují ustanovení § 38 odst. 1 písm. b), c), e) a f) a § 39 a na motokolo kategorie LM a pracovní stroj samojízdný nepodléhající registraci se nevztahují ustanovení § 38 odst. 1 písm. b) až f) a § 39.

1.10.2009 6:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist