Dobrý večer, můj dotaz spočívá v

Dobrý večer, můj dotaz spočívá v tom, že jsem měla před měsícem dopravní nehodu, kdy jsem najela na vozidlo přede mnou. Nehoda byla bez zranění, jednalo se pouze o poškrábání nárazníku vozidla přede mnou. Na místě nebyl sepsán protokol o nehodě, nebyla pořízena fotodokumentace, ještě v týž den jsem se spoškozenou za přítomnosti svědka vypořádala. Na druhý den mne kontaktovala s tím, že má poškozeny ,,senzory", přičemž v den nehody o nich nepadla ani zmínka, vozidlo úžívala po celý den, neboť byla na služební cestě, před námi taktéž couvala. Na její telefonát jsem odpověděla, že jsme se již vypořádaly a věc považuji za vyřízenou. Na to přijela do mého zaměstnání v doporovodu policie, která mě požádala o podání vysvětlení a pořídila fotodokumentaci. Doravní nehodu jsem nahlásila své pojišťovně a čekala jak se bude věc řešit dále. V pátek t.j. 20.11. 2009 mi přišly na můj telefon výhružné SMS od poškozené, ve smyslu ať dám neprodleně souhlas s vyplacením škody, jinak na mě podá trestní oznámení a budu platit navíc náklady spojené se soudem. Zajímalo by mne, jakým způsobem a na základě čeho se bude posuzovat výše škody, kterou poškozená nahlásila o více než 24 hod. poté, co se nehoda stala? Od doby kdy k nehodě došlo se mohlo poškozené přihodit cokoliv. Likvidátor mě však vyvedl z omylu, doporučil mi, abych se nechovala,,dramaticky" a dala souhlas s vyplacením. Přitom se se mnou ani nespojil, ovšem s poškozenou komunikoval.Prosím o odpověď jestli se mohu nějak bránit a zda pojišťovna postupuje správně.

Odpověď

Poškozená bude mít problém prokázat, že ke škodě došlo právě v souvislosti s nehodou. Pokud rozporujete rozsah poškození, musí poškozená prokazovat, že byl rozsah právě takový. Pojišťovně sdělte jen to, s čím souhlasíte a ostatní odmítněte.

1.12.2009 7:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist