Dobrý denobracím se na vás s

Dobrý denobracím se na Vás s prosbou, která se týká dopravní nehody. Stručně: paní-řidička mi na křižovatce nedala přednost v jízdě a způsobila mi škodu na vozidle cca 200 000 tis. Vyjádřením Policie byla označena jako viník.U mne nebylo zjištěno žádné porušení prav. siln. provozu, ani nic jiného. Paní s tímto nesouhlasila a záležitost se řešila u přestupkové komise.V prvním stupni byla označena jako viník a to i na základě znaleckého posudku. Paní se odvolala a přinesla si ,,vlastní" znalecký posudek, který byl nějakým podivným způsobem zpracován. Odvolací přest. komise však potvrdila závěr přest. komise první s tím, že je viník dopr. nehody.Po roce tedy uzavřená záležitost. Jenomže pojišťovna doposavad škodu nezaplatila a nezaplatí, neboť paní pojišťovně doručila oznámení o tom, že podává žalobu na magistrát města,(tuto žalobu pojišťovna obdržela) kde snad žaloba se týká ,,napadení rozhodnutí přest.komise.Je tedy možné v tomto stadiu, aby pojišťovna neplnila pojistnou událost??? Dle mého paní se soudí s magistrátem,ale pojišťovna již má pravomocné rozhodnutí ve věci. Lze téměř s jistotou říci, že se zde jedná pouze o průtahy ze strany ,,paní", které z mého pohledu jsou naprosto irelevantní.Děkuji s pozdravemGabriel Zmátlo.

Odpověď

Vzhledem k tomu, že rozhodnutí již bylo v právní moci, měla by pojišťovna plnit anebo alespoň dát zálohu na pojistné plnění.

13.7.2006 9:11

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist