Dobrý den zakoupili jsme

Dobrý den pane doktore, zakoupili jsme nový vůz a po roce a pul užívání se vůz porouchal na cestě. Prodejce závadu uznal jako reklamaci, ale naúčtoval nám odtah do nejblišsí servisní pobočky a provozní kapaliny, které po opravě museli doplnit. Podotýkám, že měsíc před poruchou bylo vozidlo v autorizovaném servise na garanční prohlídce a výměně a doplnění těchto provozních kapalin. Vrátili jsme servisu fakturu s tím, že se jedná o nutné náklady související s uznanou reklamací, prodejce však argumentuje tím, že ve smluvních podmínkách je uvedeno, že na odtah se již v druhém roce záruky nevztahuje reklamace mají pravdu? Vyžádali jsme si podmínky, nevíme o tom, že bychom s nimi byli seznámeni a podepsali je, čekáme, že nám je doručí, ale co ty provozní kapaliny. Zdá se nám celá faktura jako neoprávněná. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Pokud to ještě bylo v záruce, tak ty náklady odtahy jako související náklady dle ust. §598 občanského zákoníku můžete uplatnit proti prodávajícímu.

31.12.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist