Dobrý den prvně musím napsat,

Dobrý den pane doktore, prvně musím napsat, jak neskutečně společné máme názory na téma Policie. Jsem rád, že nejsem osamocen s mým názorem a že můj názor na změnu celého systému ve stylu represe v tomto státě sdílí ještě někdo, navíc takto fundovaný a vzdělaný člověk. Podrobnosti bychom si asi museli vysvětlovat při jiné příležitosti. Já mám teď dotaz z úpně jiného soudku. A ten dotaz zní: v jaké vzdálenosti od kruhového objezdu, možná přesněji, viz. dále, od vozovky kruhového objezdu, může majitel blízkého obchodu umístit přenosný poutač reklamy? Myslím tím např. stojaté „áčko“ ve velikosti cca 1m x 1,5m, jak je vídáme ve městech na chodnících před obchody? (Kde se nám mimo jiné velmi často pletou do cesty) To se ptám z důvodu toho, že v naší obci přímo uprostřed obce, na kruhový objezd umístili podnikatelé své přenosné reklamní poutače. Jeden umístil poutače na obrubník a trávu přímo vedle vozovky kruhového objezdu na vnější straně objezdu, tzn.,že pokud pojedete po vnějším obvodu kruhového objezdu na kole, můžete o něj např. i zavadit a druhý „chytrolín“ to vzal za ještě lepší konec a umístil ho na vnitřní stranu vozovky kruhového objezdu přímo na vozovku mezi jednotlivými výjezdy z kruhového objezdu, kde je již vozovka ne asfaltová, ale z kamenných kostek, tak jak tomu většinou bývá. Je to v souladu se všemi předpisy? Jak dopravními, tak např. stavebními atd.? Jak se tomu případně můžou občané bránit? Protože podle mého názoru je to pro dpravu a dopravní situaci velmi nebezpečná věc! Dokážu si např. představit cyklistu, který by díky těmto reklamním poutačům havaroval. Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji mnoho elánu do další Vaší práce.

Odpověď

K umístění reklamního poutače na dálnici, silnici nebo místní komunikaci či na silniční pomocný pozemek je třeba souhlasu silničního správního úřadu ve smyslu ust. §25 odst. 6 zákona č. 13/1997 Sb. Já bych se tedy obrátil s podnětem na místně příslušný silniční správní úřad, aby prošetřil, jestli to je nebo není povolené.

3.6.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist