Dobrý den mám nosič na

Dobrý den pane doktore, mám nosič na převezení jízdních kol, který se montuje na tažné zařízení, je na něm i místo na přidělání RZ. Mé dotazy jsou následující: 1) Co je právně lepší? Vždy sundat RZ z auta a připevnit na nosič? Nebo raději nechat na autě a na nosič umístit navíc vyrobenou? (existují i firmy co takové značky vyrábí a mají i homologaci). 2) Je přípustné si tu druhou značku vyrobit sám a používat jí? Jde mi o to, že častým přehazováním se tabulka dost ničí. 3) Pokud RZ sundám, a dám ji na nosič, lze postihnou, za to že je umístěná jinam než patří? 4) Pokud jí nechám na autě a zakryji jízdním kolem (bez náhradní RZ na nosiči), je to přestupek podle § 125c/1a) 2? 5) Pokud jí nechám na autě a zakryji jízdním kolem (s náhradní RZ na nosiči) Je to řízení se značkou jinou než přidělenou (§ 125c/1a)1.)? 6) Co je přesně myšleno tím podstatně ztížena čitelnost RZ podle § 125c/1a) 2? Znamená to úmyslně zamazaná nebo třeba i zasněžená, nebo špinavá od bláta ze silnice. Jak moc musí být špinavá? 7) Je použití tohohle http://www.eshop-antiradary.cz/produkty/Photoblocker—Sprej-na-SPZ/ považováno za přestupek s přísným trestem s pokutou 5-10 tisíc a zákazem řízení na 6-12 měsíců? Děkuji za Vaše odpovědi?

Odpověď

ad 1) Já bych zvolil spíš druhou variantu, nicméně judikatura soudů k tomu zatím dostupná není.

ad 2) Ne, to bych nedělal.

ad 3) Právě, ani to bych nedělal.

ad 4) Mohl by být.

ad 5) Spíš bych se přikláněl k tomu, že ne.

ad 6) To je otázka výkladu, judikatura k tomu dostupná není.

ad 7) Asi ano, protože záznamové zařízení nebude schopno ji přečíst. Ale opět, to jsou věci, na které dosud praxe nemá konkrétní odpovědi.

25.6.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist