Dnes mi dorazil dopis od Čkp.

Dobrý den, dnes mi dorazil dopis od ČKP. Zaplaťte částku….. atd. asi tak jako spoustě dalších šokovaných lidí v ČR. Zakoupil jsem dne 20.1.2011 vozidlo, pojistil jsem ho svým jménem, ale proto, že bývalý majitel byl uveden v odhlášce a vozidlo na sebe nepřihlásil od roku 2009, kdy jej zakoupil, nepřihlašoval jsem vozidlo na sebe (koupil jsem ho za účelem koupě a následného prodeje dle živnostenského listu) a po 2 měsících jsem jej prodal a mou pojistku zrušil. ČKP se domáhá zaplacení před datem, kdy jsem vozidlo zakoupil. Já mám sepsánu řádnou kupní smlouvu jak na nákup i prodej vozidla, ale vzhledem k tomu, že já v TP vůbec nevystupuju, domnívám se, že mé údaje získali od člověka, kterému jsem vozidlo prodal. Vím že by bylo řešením ČKP poslat kopii kupní i prodejní smlouvy a celou věc pustit z hlavy, ale nemůžu jim přece zaslat smlouvy, kde jsou uvedeny osobní údaje(jméno, přímení, rodné číslo, bydliště, č.OP) účastníků smluv. Dostal bych se tím do střetu se zákonem na ochranu osobních údajů, není to tak?! Děkuji za odpověď L.J.

Odpověď

To si nemyslím. V důkazním řízení můžete používat svoje dokumenty samozřejmě bez souhlasu osob na nich uvedených. Já bych to normálně ČKP zdokladoval.

23.1.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist