Cyklisté

Původní dotaz

Dobrý den. Zažil jsem následující situaci. Přijíždím vozidlem ke křižovatce,silnice má v jednom směru dva pruhy.Na semaforu svítila červená a stáli tam dva cyklisté.jeden při pravém kraji vozovky a druhý na střední „čáře“.Za touto světelnou křižovatkou je ve vzdálenosti cca 400m další světelná kde ale levý pruh je pouze odbočovací. Oba cyklísté se po rozsvícení zelené rozjeli rovným směrem stejnou rychlostí. Předjet je nebylo možné tak jsem se rozjel za nimi.Cyklista jedoucí na pravé straně dal cca 15m před tou další křižovatkou znamení o změně směru jízdy a zařadil se do odbočovacího pruhu. Zda jel za tím duhým cyklistou nebo jeli už spolu souběžně již nevím protože já jsem pokračoval rovně. Má otázka zní. Dopustil se některý s cyklistů nějakého přestupku při jízdě mezi těmi dvěma křižovatkami ? Mezi těmi křižovatkami je nebylo možno předjet (snad jedině na motocyklu).

Vaše odpověď

A oni jeli teda vedle sebe?

Moje odpověď

Ano jeli vedle sebe,ale každý v jiném pruhu protože je to dvouproudá silnice v jednom směru jízdy.

Pro info přikládám odkaz.

http://mapy.cz/#!x=14.485197&y=50.046469&z=17

Jeli po hlavní a oba odbočovali do ulice Lešanská. (Přejížděli most).

Jeden jel po pravé straně a druhý jel od prvního semaforu již v odbočovacím pruhu.
Ten co jel v přímém pruhu před druhým semaforem přejel do odbočovacího.

Odpověď

Jet kterýmkoliv pruhem v obci smí jen řidič motorového vozidla (§12 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb.), takže do toho levého pruhu směl cyklista přejet až v okamžiku, kdy se pruh stal odbočovacím, dříve ne.

2.4.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist