Chtěl bych se zeptat, které všechny

Dobrý den pane doktore. Chtěl bych se zeptat, které všechny údaje jsem povinný po někom žádat, než mu půjčím vozidlo, abych nemohl být nařčen, že nevím kdo vozidlo řídil. Stačí jméno a příjmení? Typicky když na srazu půjčím někomu auto, jeho vyfotí radar a já budu předvolán jako vlastník. Nedokážu si představit, že PČR hledá pachatele pouze podle jména. A ještě podotázka. Když řeknu, že auto řídil můj kamarád a on odepře vypovídat, budou ho moci úřady postihovat pouze na základě mojí výpovědi, nebo ta se jako důkaz proti němu použít nedá? Děkuji a pěkný den.

Odpověď

Podrobnosti ohledně osobních údajů, které máte znát, zákon nestanoví. Obecně to lze pojmout tak, že by ty údaje měly být dostatečné na to, aby se konkrétní osoba dala identifikovat. Jméno a adresa jsou určitě základ, datum narození k tomu je jistě ještě lepší.

Když řeknete, že řídil Váš kamarád a on odmítne vypovídat, tak ho na základě takového udání nejspíš vinným neshledají, ale Vy budete mít problém, že nevíte, kdo řídil.

15.1.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist