Byl jsem účastníkem dopravní nehody, policie

Dobrý den, byl jsem účastníkem dopravní nehody, policie na místě určila, že viníkem nehody je druhá strana. Dotyčný však nesouhlasil a věc byla odevzdána na přestupkové řízení. Dne 4. dubna 2009 uplyne jednoroční lhůta, kdy nebylo dosud ve věci pravomocně rozhodnuto, neboť viník nehody se proti rozhodnutí přestupkoivé konmise odvolal a věc byla postoupena ke krajskému úřadu. Ten věc vrátil a nižší správní orgán má znovu rozhodovat. To však již údajně nestihne do lhůty jednoho roku. Pojišťovna mi opakovaně odmítá plnit z povinného ručení viníka nehody s tím, že tento nebyl dosud pravomocně uznán vinným z přestupku. Jaký bude další postup, stěžovl jsem si písemně na nečinnost správního orgánu, neboť mám obavu, že věc skončí a já přijdu o 50.000,- Kč které jsem musel pochopitelně zatím zaplatit ze své kapsy. Správní orgán se mnou nechce komunikovat, že jsem poškozený a nemám právo na infromace. Zdá se mi to absurdní. Jaké mám další možnosti a co mohu dělat s pojišťovnou která zatím vždy odmítla plnit z povinného ručení? Ve své původní stížnosti na přestupkovou komisi jsem na škodu samozřejmě upozornil.Moc děkuji za odpověď, Tomáš K.

Odpověď

Vemte údaje z policejního spisu a na jejich základě doložte základ svého nároku na náhradu škody. Když to nebude stačit, budete muset pojišťovnu žalovat.

21.3.2009 3:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist