Bydlíme v ulici, kde jsou rodinné

Dobrý den, bydlíme v ulici, kde jsou rodinné domy, každý dům má jedno vozidlo, ulice je dosti široká na to, aby při zaparkování jednoho vozu před bránou domu je místo pro projetí jiného vozu a to i nákladního(popelář,pluh).Přesto si jeden soused někde vymohl instalaci dvou značek "zákaz stání",tyto značky jsou v obou směrech. Jak máme tedy teď v ulici parkovat? Můžeme zde zastavit na dobu nezbytně nutnou pro nějaké vyložení nákupu nebo zajištění jiných věcí nebo musíme pokaždé otevřít bránu a vjet na zahradu? Není možné někde zařídit, aby se alespoň v jednom směru mohlo stát? Kdo vůbec rozhoduje o instalaci takovýchto dopravních značek? Bratr má v ulici stavební firmu a ani jeho zákazník zde nyní nemůže zastavit, zdá se nám to divné v okolních ulicích nikde po městě takovýto absolutní zákaz stání v obou směrech není.Díky za odpověď.

Odpověď

Pokud tam jsou značky Zákaz stání, smíte v daném místě pouze zastavit. Pokud chcete změnu, obraťte se na místně příslušný obecní úřad.

5.12.2006 9:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist