7.7.08 jsem přišel k mému zaparkovanému

Dobrý den,7.7.08 jsem přišel k mému zaparkovanému autu a zjistil, že je poškozený př. nárazník i příčka pod ním. Jelikož byl pachatel neznámý, nevolal jsem PČR, ale nahlásil jsem poškození z mého hav. pojištění. Poté jsem si to rozmyslel a auto opravil na vlastní náklady. 22.7.08 jsem bohužel boural ze své viny do přede mnou stojícího auta. Vše proběhlo v souladu. PČR na místě, a o automobil se mi postarala asistenční služba s tím, že mi zařídí opravu a veškeré jednání s tím spojené. Po 3 týdnech je auto opravené, ale na pojišťovně nechtějí napsat krycí dopis servisu, který mi opravu provedl. Po osobní návštěvě jsem se od likvidátora této poj. události dozvěděl, že chtějí na základě hlášení poj. ud. ze dne 7.7.08 doložit, že auto bylo opravené. To je nemožné, protože jsem díly sehnal pod rukou bez účtů, či faktur. Pojistné plnění jsem taktéž na této pojišťovně v tomto případě nepožadoval. Poraďte mi co mám dělat, neboť mé auto používám denně k výkonu mé práce a myslím, že postup pojišťovny není korektní.

Odpověď

Pojišťovna nemá nikdy povinnost poskytnout krycí dopis, takže bez ohledu na to, jaké podklady seženete, budete muset opravu zaplatit a pak poslat faktury na pojišťovnu.

23.8.2008 11:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist