1. k odpovědi na dotaz k

1. K odpovědi na dotaz k odebírání řidičského průkazu: Píšete,že může odebrat ŘP vždy,když je nutno volat policii. Patří mezi poškození cizí věci-to znamená,že se musí volat policie bez ohledu na výši škody i to, když je poškozené vozidlo na leasing, vozidlo zaměstnavatele…? Znamenalo by to, že by bylo možno odebrat ŘP prakticky vždy každému řidiči s povolání a každému,kdo má vozidlo na leasing? 2. Jak je to v současné době s povinností prosškolování řidičů. Jsem spolumajitelem s.r.o., řídím firemní vozidlo. Mámn povinnost,a pokud ano podle čeho a jak často podrobovat se pravidelnému doškolování? Kdo takové školení zajišťuje?Děkuji.

Odpověď

1) Poprosím ještě jednou, nějak jsem se v tom ztratil.2) Přehled osob, které se dle zákona 247/2000 Sb. musí podrobit zdokonalování odborné způsobilosti je následující:§ 48 (1) Zdokonalování odborné způsobilosti řidičů v rozsahu 16 hodin ročně a přezkoušení jednou za tři roky je povinna se zúčastnit osoba, která řídí a) motorové vozidlo vybavené zvláštním výstražným zařízením se zvláštním světelným zařízením modré barvy, b) vozidlo taxislužby, c) nákladní vozidlo, speciální vozidlo a jízdní soupravu, mimo takové jízdní soupravy, jejíž součástí je jako tažné vozidlo zemědělský nebo lesnický traktor, pokud největší povolená hmotnost vozidel nebo jízdní soupravy převyšuje 7 500 kg, d) vozidlo pro přepravu více jak 9 cestujících včetně řidiče.

27.3.2006 7:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist