1)chtěl bych se zeptat jak je

Dobrý den. 1)Chtěl bych se zeptat jak je to u placeného parkování s vozidlem kategorie L (motocyklem). Stačí když mám doklad o zaplacení u sebe? Existuje na danou problematiku daný přepis a je stejný pro všechny kategorie vozdel?2)Dejme tomu že jsem řidičem vozidla typu N1 které každý den zásobuje obchody. U vybraných z nich musím řešit problémy typu zastavení v zákazu zastavení, vjetí do pěší zóny atd. Známý Míra jezdí s rolbou a poradil mi, ať si jednoduše pořídím oranžový maják, prý není potřeba žádného specielního povolení a prý řeší mé problémy.(podotýkám že rolbu má s RZ a při cestě k čerpací stanici měl problémy s místní policií při porušování značky B1-zákaz vjezdu) Má Míra pravdu?

Odpověď

1) Ne, to nestačí. Obecně je na Vás prokázat, že jste povinnost splnil, např. viditelným umístěním dokladu o zaplacení na/ve vozidle. Doporučuji se ale podívat do příslušného nařízení města, zda motocykly z této povinnosti nevylučuje.2) Nemá, někdo totiž ten oranžový maják musí nejprve na vozidlo Vaše schválit, nemůžete si ho tam dát jen tak.

17.2.2008 1:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist