Video: Mustang jezdí na kukuřici – a rychle

Palivo z kukuřice dožene Mustang na více jak 400 km/h.

Brent Hajek je nejen pěstitelem kukuřice, ale rovněž vášnivým závodníkem a sběratelem aut. Z toho se dá odvodit, že je to velmi úspěšný a velmi bohatý pěstitel kukuřice… Aby naplno projevil svůj zájem o auta, rozhodl se zopakovat čtyřicet let starý pokus Fordu Mustang poháněného alkoholovým palivem (které se vyrábí například z kukuřice) o překonání pozemního rychlostního rekordu.

Brent Hajek získal tovární podporu automobilkou Ford, takže má k dispozici nejen nové auto, ale i tým techniků. Ford totiž vycítil příležitost prezentovat svou značku na poli ekologických technologií. Tým dokonce pozval k řízení speciálu na pláních v Boneville syna jezdce, který před čtyřiceti lety s upraveným vozem Ford Mustang Mach 1 rekord vytvořil.

Jak asi tušíte, s takto masivní podporou nebylo zas takovým problémem rekord překonat. Vůz dosáhl v první jízdě na 407 km/h, ale aby byl rekord oficiálně uznám, bude se muset pokus zopakovat.

Brent Hajek doufá, že Ford brzy představí Mustang uzpůsobený na spalování paliva E-85. Aby také ne, když patří v USA mezi jeho hlavní producenty…

 

autoweb.cz

8.1.2009 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist