Nová Alfa Romeo se bude jmenovat Furiosa

Hlasování o názvu pro hatchback Alfa Romeo skončilo. Lid rozhodl pro jméno Furiosa.

Alfa Romeo před nedávnem vyhlásila soutěž – veřejnost mohla rozhodovat o názvu nástupce hatchbacku 147. Alfa totiž upouští od číselného guláše a hodlá v budoucnu pojmenovávat všechny své modely.

Hlasovat mohli pouze obyvatelé Itálie, Francie, Španělska, Německa, Japonska a Spojeného Království. Podobným způsobem nechal veřejnost rozhodnout o názvu i Volkswagen v případě malého SUV Tiguan. A zdá se že podobný postup má svou logiku – když už se zákazník rozhodne pro vůz, proč by se nemohl rozhodnout i pro jeho název.

Na výběr bylo 12 názvů: Agea, Enos, Everson, Fira, Furiosa, Milo, Mod, Nevo, Solea, Sparvo, Velvetta a Ventura. Všechny ztělesňují rychlost, dravost a vášeň (prostě Cuore Sportivo) ale Alfa Romeo může použít jen jeden. Hatchback dříve známý jako Alfa Junior se tedy nakonec bude jmenovat Alfa Romeo Furiosa.

Slovník říká že Furiosa znamená zuřivá, nevázaná, urputná, šílená, fanatická, náhlá, divoká nebo zběsilá. No, uvidíme jaké auto vlastně nová Alfa Romeo bude. Alespoň si ji už nikdo nesplete s Fabií Junior.

autoweb.cz

20.11.2007 7:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist