Jízda pod vlivem ve Volvu neprojde

Pozor: vaše příští služební auto může na nestřídmé pití reagovat ještě protivněji než manželka!

O systémech na detekci alkoholu se v poslední době mluvilo na několika různých frontách, ale pokud je nám známo, Volvo ho do sériové výroby zařadilo jako první.

Systém Volvo Alcoguard obsahuje podobný detektor, jaký používá policie v západoevropských zemích (a poslední dobou i u nás). Řidič musí před spuštěním motoru „dýchnout“ a pokud je zjištěná hladina alkoholu vyšší než nastavená hodnota, auto prostě nenastartuje.

Ve Švédku je systém nastaven tak, aby povolil nastartování při hodnotách pod 0,2 g/l. Nadýcháte-li víc než 0,1 g/l, auto vás upozorní, že byste měli zvolit jiný způsob dopravy. Hodnoty lze však upravit podle legislativních požadavků kteréhokoliv trhu.

Alcoguard bude od začátku příštího roku dostupný pro modelu V70, XV70 a S80 za částku 900 eur (25 000 Kč). Volvo očekává, že za rok prodá asi dva tisíce instalací tohoto systému, v převážné většině na fleetovém trhu.

autoweb.cz

5.9.2007 7:00
Více o tématu: autoautomobilEuroVolvo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist