Co týden dal: Autosalon Brno

Letošní autosalon nám dal jednu světovou premiéru, opuchlé nohy a zjištění, že ženy neumějí couvat.


Pondělí

Náš „filmový“ štáb se dostavil do práce se zarudlýma očima a nevrlým výrazem ve tváři, neboť celý víkend se vybíralo, stříhalo a psalo, abychom vám mohli nabídnout aktuální reportáž z brněnského autosalonu – samozřejmě včetně videa.

Ještě štěstí, že test obávané štiky v rybníce nižší střední třídy jsme stihli natočit v předstihu.

Zaznamenat na filmový pás by si jistě zasloužila i neuvěřitelná příhoda amerického invalidy, který se svezl na chladiči kamionu.

Podobně traumatizující patrně prožil také jeden britský poslanec, jenž se nestydí brát peníze daňových poplatníků za předkládání úplných hovadin.

Úterý
Nejen auty živ je člověk, uvědomila si i naše brněnská expedice a příležitostně zaměřila objektivy i na krásy přírodního původu. I když, kdo ví, jestli té přírodě v některých případech někdo nevypomohl…

Na britském okruhu Silverstone se sjel rekordní počet vozů Ferrari. Kdyby se kolona posrážela, vznikla by nejdražší řetězová nehoda v historii.

Rekordy z poněkud jiného soudku trhá Smart. Ironií je, že v den, kdy německé noviny psaly o ztrátách Smartu, jiná automobilka sídlící v blízkosti Stuttgartu oznámila zdvojnásobení výroby.

Středa
Saab představil poměrně důkladný facelift modelu 9-3, jehož nejsilnější verze bude prý k mání i s chytrým pohonem všech kol.

Otázkou je, jak tuto novinku přivítají fanoušci Saabu, jehož produktům je blikající kontrolka protiprokluzu stejně vlastní, jako je Land Roveru cizí. A to i když má po zásahu úpravce plných 700 Nm.

Britská společnost Lightning rozšířila zatím řídké řady firem, které by rády daly světu sporťák do zásuvky.

Než se jim podaří rozjet výrobu, budete si muset vystačit s něčím obyčejnějším – třeba s terénním Citroenem. Popřípadě jste mohli zkusit štěstí ve hře a vyškrábat si Chevrolet.

Čtvrtek

Manažeři Chrysleru poslední dobou jeden přes druhého vykřikují do světa, že jejich vlastní produkty stojí za starou bačkoru. Tak nevíme – je to výraz sympatické upřímnosti, nebo bezvýchodného zoufalství?

Ženy prý neumějí couvat, odhalil instruktor na brněnském autosalonu. Takže na vašem místě bychom svůj nový Bentley Brooklands manželce rozhodně nepůjčovali.

Raději s ním vyrazte do Švédska a nechte si změřit výkon u firmy Rototest. Žádný Bentley v jejích statistikách zatím nefiguruje…

Pátek
Dva géniové automobilového světa mají před sebou novou životní etapu. Škoda, že každý jinde. Muselo by být skvělé, kdyby špičkový konstruktérúspěšný designér spojili síly na jednom projektu.

Možná by mohli pomoci americkému Fordu. O jeho produkty je tak malý zájem, že z firmy odcházejí desítky tisíc lidí.

Možná se někteří z nich odstěhují do města, jehož obyvatelé dostávají benzín zadarmo.

My civilizovaní, kulturní, solidární a vzdělaní Evropané ale Američanům jejich benzín nezávidíme. Máme totiž supermoderní diesely, které jsou tak dobré, že jim dáváme přednost i v luxusních SUV.

P.S. Už jste si vybrali „svoji“ Miss Tuning ČR? Ne? Tak to koukejte honem napravit!

Jirka Červenka

15.6.2007 2:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist