Česko má další prvenství – nejhorší dálniční odpočívadla

Jestli se vám chce po cestě na záchod, radši to vydržte až domů nebo k nejbližší benzínce.

Zpravodajský server akutalne.cz přinesl zajímavou zprávu – nejhorší dálniční odpočívadla v Evropě jsou v Česku. Abychom ale nekřivdili jen našim skvostným dálnicím, dobře si nevedly ani ostatní evropské státy. Německý ADAC otestoval celkem 101 odpočívadel v 16 zemích Evropy a testovači najezdili přes 30 000 kilometrů.

Podobně špatně jako u nás na tom byla odpočívadla ještě na Slovensku a ve Španělsku. Co ale ADAC zarazilo na českých odpočívadlech nejvíce, byla absence nočního osvětlení, chybějící vyhrazené stání pro invalidy, absence odpadkových košů či poškozené nebo chybějící lavičky a stoly. Úsměvné pak bylo zjištění, že na jednom odpočívadle se nedaly toalety použít z toho důvodu, že byly v katastrofálním stavu, a na druhém z toho důvodu, že byly zamčené…

Úplně nejlepší nebyla ani odpočívadla v Nizozemsku, Belgii a Slovinsku. Naopak nejlépe si vadla místa v Rakousku, Maďarsku, Chorvatsku, Švýcarsku, Švédsku a překvapivě ve Francii. Tam je to ale dáno zejména tím, že francouzské dálnice nespravuje stát nýbrž soukromý subjekt.

Kuriózní jsou odpočívadla v Norsku. Nevynikají ani čistotou, ani vybavením, ale kde jinde se prý, aspoň podle ADACu, můžete v polovině května podívat na zamrzlé horské jezero. Výhled do krajiny je zde prý prostě nejlepší.

Německý ADAC nicméně vydal prohlášení, že až na pár výjimek je obecně lepší na odpočívadlech vůbec nezastavovat. Zejména kvůli pochybným existencím pohybujících se po nich a absenci či nefunkčnosti jakéhokoli bezpečnostního systému.

zdroj: aktualne.cz

24.8.2009 1:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist