Bude Bertone vyrábět Lancii Fulvia?

Bertone nemá dostatek zakázek, takže by pro něj bylo získání výroby Fulvie spásou.

Když se objevil koncept kupé Fulvia v roce 2003 na frankfurtském autosalonu, počítalo se s tím, že bude poměrně brzy zahájena sériová výroba. Od té doby však již uběhl nějaký ten rok a Fulvia stále nikde.

Podle Automotive News Europe nyní Lancia vyjednává s firmou Bertone o svěření výroby Fulvie. Bertone trpí nedostatkem zakázek a je ochoten do tohoto projektu investovat 150 milionů eur.

Dealeři Lancie byli loni informováni o novém modelu, který má přijít koncem roku 2007. Předpokládalo se, že půjde o kupé na bázi konceptu Fulvia, jenže danou platformu již Fiat přestal využívat.

Bertone již dva roky usiluje o získání výroby kupé-kabrioletu na bázi nového Punta, ale podle Fiatu by model nebyl ziskový. To by však nemuselo platit, pokud by nové auto vyjelo pod značkou Lancie. Podle zákulisních zdrojů již Fiat nové kupé-kabrio předběžně schválil a počítá s ročním objemem 20 tisíc kusů. Po definitivním rozhodnutí potrvá Bertonemu příprava výroby asi 22 měsíců.  

Jan Cacek

5.4.2006 10:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist