Arabové kupují podíl ve Ferrari

Všechno je na prodej. Dokonce i italské rodinné stříbro Ferrari. Investiční skupina Mubadala z Abu Dhabí kupuje pětiprocentní podíl.

Firmy Ferrari a Mubadala Development Company oznámily, že Mubadala odkoupí pět procent akcií Ferrari od Mediobancy. Mubadala Development Company je investiční společnost plně vlastněná vládou emirátu Abu Dhabí. Posláním společnosti je zakládat firmy nebo kupovat podíly v již existujících firmách ve Spojených arabských emirátech i po celém světě. Mubadala investuje do strategických odvětví, jako jsou energetika, komunální služby, zdravotnictví, reality, průmysl nebo služby.

Cílem firmy je „diverzifikovat a dále rozvíjet rychle rostoucí ekonomiku Abu Dhabí investováním do životaschopných projektů s vysokou návratností.“ Firmu řídí Jeho Veličenstvo, šejk Mohammed Bin Zayed Al Nahyan, korunní princ emirátu Abu Dhabí. Mubadala zaplatí za pět procent akcií 114 milionů eur, což by odpovídalo celkové hodnotě firmy 2,28 miliardy eur. Ferrari si od strategické aliance se spolehlivým a stabilním partnerem slibuje významný rozvoj obchodu na Blízkém východě a v severoafrických zemích. Podle korunního prince, který je zároveň ministrem pro plánování a ekonomiku Abu Dhabí, jde o pokračující strategii investování do globálních firem a značek, které jsou lídry ve svém oboru. Dlouhodobé partnerství přímo i nepřímo podpoří ekonomiku Abu Dhabí.

Nevíme, jak se s touto transakcí vyrovnají někteří nacionalističtí Italové, ale v dnešních podmínkách jde o běžnou věc.

Jan Cacek

28.7.2005 10:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist