Audi R8: DTM Safety Car

Audi R8 bylo vybráno jako jediný oficiální safety car pro závody DTM.

Audi R8 bylo oficiálním zpomalovacím vozidlem již ve čtyřiadvacetihodinovce Le Mans. Vypadá to, že se osvědčilo,protože se organizátoři závodů DTM rozhodli právě pro něj jako pro oficiální safety car.

Spolu s Audi R8 s majáčky, o kterých se leckterému tunerovi může jen zdát, bude k vidění i oficiální závodní taxi, která bude vozit vážené hosty, VIP a jiné pohlaváry ze zákulisí DTM. Taxík dostal přítlačné křídlo, jinak naladěný podvozek a polozávodní pneumatiky.

Na samotném safety caru nebylo potřeba velkých změn, neboť již sériové Audi R8 patří k velmi rychlým autům. Přibyly tak jen majáčky, jiná výstražná světla a důležité vybavení interiéru jako hasící technika, lékárnička a komunikační systém.

Uvidíme, zda nebudou mít při mokrých závodech problém se závodníci za Audi R8 držet. Audi proslulo jako spolehlivý safety car v jednom velmi mokrém závodě v Le Mans. Tehdy celé startovní pole vedl safety car Audi RS4. Vedoucí závodník ve speciálu kategorie LMP1 volal do boxů, zda by mohli safety car nějak zpomalit, že mu nestačí.

Audi R8 Safety Car si odbude premiéru při závodě DTM na městském okruhu Norisring.

autoweb.cz

2.7.2008 7:00
Více o tématu: AudiAudi R8dtmzávod

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist