Anketa Internetové auto roku 2012 má své vítěze!

V druhém ročníku ankety jste vy, naši čtenáři, přisoudili celkové vítězství městské Škodě. Internetovým autem pro ženy je kompaktní SUV od Audi.

Tak a je to tady, anketa je za námi a my známe vítěze. Po úspěšném premiéře v loňském roce i letos proběhl další, již druhý ročník Internetové auto roku, čeští uživatelé internetu mohli na adrese www.internetoveautoroku.cz hlasovat pro aktuální modely automobilů rozdělených do neobvyklých kategorií a celkovým vítězem ankety se stala Škoda Citigo s 8646 hlasy, která také zvítězila v kategorii Auta pro město.

Škoda Citigo fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda Citigo fotogalerie

Navzdory tradičnímu pohledu na automobilovou tématiku, tedy názoru, že svět čtyř kol je doménou výhradně mužské populace, byla vyhlášena tak, jako v loňském roce, také kategorie Auta pro ženy. Vítězem se stal automobil, pro který napříč všemi kategoriemi hlasovalo nejvíce žen – vyhrálo Audi Q3. S ohledem na loňského vítěze by se dnes dalo s trochou nadsázky prohlásit, že ženy v České republice mají rády velká auta třídy SUV.Kompletní výsledky najdete na webu ankety, jen v rychlosti pro úplnost – mezi auty pro rodinu zvítězilo Hyundai i40, nejlepším autem pro radost se stal Mercedes-Benz C Coupe, v kategorii nejdražších aut vyhrálo Lamborghini Aventador a vítězný titul auta pro volný čas získal Range Rover Evoque.Zájem české veřejnosti o Internetové auto roku 2012 nás opět mile překvapil, i když po loňském úspěchu jsme ve skrytu duše ve velký zájem české internetové veřejnosti věřili. Výsledky jsou pro nás zajímavé i jako vykreslení toho, jaká auta česká veřejnost preferuje ve vztahu k zemi původu, praktičnosti, ceně. Totiž ve výsledcích se dají odhalit sklony inklinovat k tuzemským značkám, stejně jako zajímavý fenomén popírající zažité tvrzení o spořivosti české populace – vítězové některých kategorií totiž nepatří mezi nejlevnější ve své třídě.

Autoweb.cz

DOPORUČUJEME: Nejdražším autem na světě se stalo Ferrari 250 GTO

7.6.2012 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist