4 rady, jak vybrat moto pneu

Vítr ve vlasech, pocit svobody a požitek z jízdy si vychutnává každý milovník motorek. Jistě víte, že základem kvalitního svezení je správně zvolená pneumatika, proto je dobré věnovat výběru pneumatik zvláštní pozornost.

S dokonale padnoucími koly vaše motorka využije veškerý svůj potenciál. Máme pro vás několik základních rad k výběru nových moto pneu. A nejde pouze o vychutnání si jízdy, ale také o vaši bezpečnost, která je na prvním místě. Přilnavost motopneu je zvláště důležitá, stará, ojetá nebo ztvrdlá a špatně přilnavá moto guma se vám nemusí vyplatit.

Označení moto pneu

Při výběru pneu na moto dodržujte pokyny výrobce, stejně jako u automobilu, má i motorka své jasné požadavky, které byste měli dodržovat. U motocyklových pneumatik existuje řada různých druhů označování. Nejčastější značení je metrické, první udává šířku profilu pneumatiky, číslovka za lomítkem pak udává výšku profilu pneumatiky, v procentech poměru výšky a šířky profilu. Další údaj, který na pneumatice naleznete, je zátěžový index. Ten udává maximální povolené zatížení pneumatiky a neměli byste ho překročit. Jiným důležitým údajem je rychlostní index, který informuje o maximální rychlosti, pro kterou je pneumatika konstruována.

Výběr konstrukce

Pro bezpečnou a správnou jízdu byste se měli držet stanovených parametrů. Při výběru typu pneumatik pak již můžete vybírat podle sebe. Většina moto pneu využívá radiální typ konstrukce, který je vhodný zejména pro sportovní jízdu. Další možností je diagonální konstrukce, která se hodí pro starší a méně výkonné stroje. Pro velké choppery a cruisery se vyrábí biomasová smíšená konstrukce.

Pneu levně

Při nákupu neplatí vždy, že větší cena znamená větší kvalitu. Dnes již existuje široký výběr kvalitních a zároveň levných pneumatik, které zajistí bezpečnou a výkonnou jízdu vaší motorky.

Typ moto pneu

Důležitý je také výběr typu moto pneu, který bude nejvíce odpovídat vašemu využití a podmínkám, ve kterých budete jezdit. Nejběžnějším typem je cestovní moto pneu, milovníci rychlosti volí zase sportovní moto pneu, vybírat můžete i z dalších jako je motocross, scooter či závodní moto pneu. 

3.11.2015 10:00| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist