SRT Viper GTS Time Attack Anodized Carbon: dvě edice v jednom mají oživit zájem o zmiji

Autonovinky | vydáno 17. 4. 2014

Velikost textu: a a a

Chrysler a jeho SRT Viper táhnou v souboji s koncernem GM a Chevroletem Corvette za kratší konec. Nový speciální model výsledek asi nezvrátí, vypadá však parádně.

V souvislosti s americkou sportovní ikonou poháněnou desetiválcovým motorem jsme vám poslední dobou mnoho dobrých zpráv nepřinesli. Viper se ani zdaleka neprodává tak dobře, jak by si sportovní značka SRT, potažmo mateřský koncern Fiat-Chrysler představoval, takže automobilka byla dokonce nucena na krátký čas (a hned dvakrát) zastavit produkci.

Dobré zprávy jsme neměli ani pro příznivce dřívějších modelů Viper. Vyšlo totiž najevo, že Chrysler nechává sešrotovat první předprodukční prototypy poskytnuté školám ke vzdělávacím účelům, přestože se objevili zájemci ochotni za tyto stroje zaplatit a spousta fanoušků automobilky v tom viděla ničení vzácných kousků.

 Abychom ale nepsali jen ty méně příjemné věci, vězte, že Chrysler nad svou chloubou zatím ještě hůl neláme, a když už nic jiného, snaží se nějak oživit prodeje. Tím posledním počinem je model s poněkud komplikovanějším jménem SRT Viper GTS Time Attack Anodized Carbon.

Pokud se v nabídce SRT orientujete, patrně vám došlo, že jde v tomto případě o spojení dvou již nenabízených paketů - Anodized Carbon Special Edition a Time Attack Group a to vše bylo aplikováno na lépe vybavenou verzi GTS.

Jak sami vidíte, k dortu pejska a kočičky má tato hračka docela daleko. Vůz dostal speciální matný lak Metallic Matte Black, černá kola Sidewinder s pneumatikami Pirelli P Zero Corsa, na podvozku se objevily brzdy Brembo adoptované z polo-závodního Viperu ACR-X z roku 2010 a místo dutých stabilizátorů jsou zde dnes plné, lépe potlačující náklony do strany.

Pokud byste auto prohledávali dál, mimo standardní výbavu byste našli karbonové náfuky k brzdám, černé koncovky výfukového systému, kompozitové spoilery zvyšující přítlak o 154 kg při rychlosti 240 km/h a při pečlivějším prozkoumávání byste narazili také na tlumiče Bilstein či alcantaru s kůží použitou v interiéru.

V případě, že se vám tato kombinace zamlouvá, doporučujeme neváhat, Chrysler již potvrdil, že plánuje vyrobit pouze padesát aut. Cenu však momentálně neznáme.

zdroj: Carscops

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Vybržděné stojící auto a zezadu náraz vozu, jehož řidič nedokázal zastavit aneb Co neubrzdíš, to ukecáš!?

Aktuálně sledovaná dopravní nehoda, při které zahynulo malé dítě. Právní expert JUDr. Beran rozebírá skutečnost, zda "zabíjel" řidič auta, které přijelo na místo jako poslední.

Vybržděné stojící auto a zezadu náraz vozu, jehož řidič nedokázal zastavit aneb Co neubrzdíš, to ukecáš!?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, prosím Vás, mám dva dotazy ohledně mlhových světel: 1) Po... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist