Peugeot 308 GTi (2016): Jízdní video z okruhu v Mostě

RoadTube | vydáno 6. 4. 2016

Velikost textu: a a a

První dojmy ze závodního okruhu už znáte, nyní je na pořadu dne podívat se na jízdní video, poslechnout si zvuk z výfuků a změřit čas, za který dokáže nový Peugeot 308 GTi s neschopným novinářem za volantem obkroužit mosteckou trať.

Peugeot 308 GTi jsme si už představili v prvních jízdních dojmech z Francie, které jsme vám přinesl na podzim, a včera z okruhu v Mostě, odkud svoje první dojmy pro změnu přinesl kolega Miro. Proto, abychom si auto vyzkoušeli nezávisle na sobě a každý měl svůj pohled.

Musím se ovšem s jeho slovy plně ztotožnit. Vlastně až na maličkost, že jednomu kokpit s prťavým volantem vyhovuje (mně) a druhému vůbec (on) se v zásadě na všem shodneme. Hlavně na tom, že Peugeot 308 GTi je vážně moc dobré a zábavné auto.

Dlužíme vám ještě onboard video z okruhu se zvukem výfuků, takže tady je. A na Facebooku se také objevil dotaz na časy, které je gétéíčko schopné zajet, což je vzhledem k faktoru mezi sedačkou a volantem poněkud bezpředmětná otázka, ale přece...

Časy jsme přímo neměřili, takže jsou dopočítané z videa. Ze čtyř kol jsem zajel dvě ostrá, první v čase 2:05,97, druhé pak za 2:06,04, což není nic moc, navíc na skvělých pneumatickách Michelin Pilot Super Sport... S trochou studu si ale nějakou výmluvu najdu.

Třeba nepříliš velkou znalost stopy. Přiznám také, že jsem především na cílové rovince mohl brzdit o mnoho lépe. Říkám, že to moc směrodatné nebude. Pro srovnání, Petr Fulín zajel se Seatem Leon Cupra ST čas 1:58 min., hádám, že borec jeho formátu by to s 308 GTi pod dvě minuty klidně zvládnout mohl.

Že by se nám tu rýsoval plán?

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Související články

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Stále nemáte přezuto na zimní pneumatiky? Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát sadu nových zimních pneumatik Goodyear a jezdit v zimě bezpečně.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobry den,dne 16.10.2017 byl proveden servis filtru DPF u autorizovanoho autoservi... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist