Nejlepší SUV (a MPV) na českém trhu?

Autonovinky | vydáno 9. 11. 2012

Velikost textu: a a a

Ano, je to svým způsobem trochu nadsázka, protože jde o ryze pracovní stroj. Ale na druhou stranu, proč ne...?

Ono totiž když potřebujete praktické auto s pohonem všech kol, a zároveň něco velkého, do čeho naskládáte třeba vybavení pro celou vaši crossovou partičku, jeví se Crafter s pohonem všech kol jako ideální společník.

Ne, není hezký, nebo alespoň nám se po vzhledové stránce nelíbí, ale to Renault Koleos taky a tohle VW zvládne na rorzdíl od řady frikulínských SUV mnohem víc. Jasně, je to dodávka, pracovní dodávka (a pokud nejste hasič, lesník nebo záchranář), tak se může jevit tahle informace jako nepatřičná.

Jenže – stačí se zamyslet nad doprovodným autem pro rally, které se dostane všude, zázemí pro lidi, co se věnují veškerým outdoorovým adrenalinovým sportům a hranatá „kraksna“ s pohonem všech kol začne dávat smysl.Volkswagen Crafter 4Motion je vybaven pohonem všech kol od společnosti Achleitner, a je připraven pro nasazení v náročném terénu. Předpokladem pro extrémní průchodnost offroadem je systém je redukční převod (2,5:1). Trvalý pohon všech kol rozděluje hnací sílu rovnoměrně mezi obě nápravy a v obtížnějším terénu se uplatní sériově dodávané uzávěrky mezinápravového a zadního diferenciálu. Chcete uzávěrku pro diferenciál přední nápravy? Máte ji mít.

Výkonu je pod kapotou také dost, nestane se, že by podvozek a pohon zvládal, ale motoru chyběl síla - o to se stará výhradně agregát 2.0 BiTDi s nejvyšším výkonem 163 koní a točivým momentem 400 N.m. Takže v pořádku.Další úpravy vzhledem ke klasickému Crafteru (který nás na Autowebu nechává zcela v klidu)? Týkají se podvozku s nezávisle zavěšenými předními koly a tuhou zadní nápravou - zesílené pružiny mají delší dráhu propružení a tužší tlumiče pracují s progresivní charakteristikou.

Upraveny byly také stabilizátory. V závislosti na zvolených pneumatikách (silniční – pche) nebo na přání terénní (no jasně) má Crafter 4Motion světlou výšku zvýšenou až o 280 mm.


DOPORUČUJEME: Pravda o 4x4 - opravdu potřebujete pohon všech kol?


Paket Crafter 4Motion přijde na 780 796 Kč a zahrnuje přestavbu Achleitner (pohon všech kol a podvozek), asistenční systém pro rozjezd do kopce, multifunkční volant a displej, elektrické rozhraní pro napojení externích přístrojů a svorkovnice na sedadle řidiče. Zatraceně, to je vážně chlapské auto, že bychom si ho snad i půjčili a zkusili ho v rámci redakčního testu vytáhnout někam opravdu do divočiny.

Autoweb.cz

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?

Říká se, že potřebujete alespoň 400 koní na to, abyste si pořádně užili Masarykův okruh v Brně, jinak je to utrpení. A co takhle mrzkých 60 koní litrového tříválce ve Škodě Citigo?

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak je to s pojistným plněním z povinného ručení... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist