Fotoreport: Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2011

Reportáže | vydáno 25. 5. 2011

Velikost textu: a a a

Na letošní přehlídce elegance se krom historických aut představila i dvě nová Ferrari, koncept BMW 328 a závodní Aston Martin V12 Zagato.

Letošní ročník světově proslulé automobilové přehlídky elegance pořádané již od roku 1929 se konal o víkendu 20. až 22. května. Tradičním místem přehlídky je Villa Erba u alpského jezera Como. Hlavním partnerem této výstavy je již po několik let automobilová skupina BMW. Té letos také patřily vstupní prostory jedné z budov, kde jste mohli obdivovat grafické a různé stylistické úpravy Mini a několik starších BMW doplněných o postery s prezentačními skicami. Na vše dohlížel majestátní Rolls-Royce Phantom s modelovou dokumentací výroby symbolu – Flying lady.

Celou tuto noblesní událost doprovází přátelská a pohodová atmosféra, kdy je možné živě komunikovat o jednotlivých modelech nejen s majiteli předváděných automobilových skvostů, ale i s porotci. Stejně jako loni zasedli v porotě výrazné osobnosti z automobilového světa, především z oddělení designu. Tradičními členy poroty jsou prezident designu Fiatu Lorenzo Ramaciotti, exšéfdesignér Renaultu Patrick Le Quément a japonský designér Hideo Kodama.Mezi porotci také nechyběl známý automobilový nadšenec Charles Lord March, který pořádá na svém panství Goodwoodský festival rychlosti. Mně se poštěstilo nevázaně prohodit pár slov s šéfdesignérem Audi, a také jedním z tvůrců Alfy Romeo 8C Wolfgangem Eggerem, který byl stejně jako já velmi zaujat konceptem od BMW.

V letošním roce byla přehlídka rozšířena o výstavu motocyklů a aukci automobilových skvostů. (Mimo jiné koncepty od světově proslulého italského karosářského studia Bertone). Ocenění BMW Group v nové kategorii motocyklů si odnesl americký Pierce Four z roku 1910.V kategorii konceptů se o prvenství utkaly Aston Martin Zagato (2011), Scuderia Cameron Glickenhaus P4/5 (2011), Renault DeZir (2010), Rinspeed BamBoo (2011), Italdesign Giugiaro GO! (2011), Infiniti Etherea (2011), Mercedes-Benz Concept Shooting Brake (2010), Audi Quattro Concept (2010), Ferrari Super America 45 (2011).

Zaslouženým vítězem mezi odborou porotou i laickou veřejností se stal Aston Martin Zagato. I když zde by platí ono známé olympijské úsloví, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

​Minulý rok jsem zde postrádal zastoupení nějakého automobilového unikátu z Čech. Letošní ročník mě v tomto ohledu příjemně překvapil, kdy jsem mezi vystavenými vozy objevil v Čechách vyrobený RAF. Pevně věřím, že i příští ročník se u italského jezera Como představí další český klenot, třeba i z naší poválečné historie.

Michal Červa

Komentáře ke článku

Smart fortwo (2016) je novou "posilou" NYPD

Newyorská policie dostala novou "posilu" v podobě Smartu fortwo. Pokud jste se teď právě hezky od srdce zasmáli, pak vězte, že honit zločince nebude. Hlavním posláním posádky au...

Smart fortwo (2016) je novou "posilou" NYPD
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, včera se mi stalo, že jsem zaparkoval v naší ulici, kde není mezi v... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2016 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist