Z New Yorku do Los Angeles pod 27 hodin, to je nový rekord napříč USA!

Přejet Spojené státy napříč z New Yorku do Los Angeles pod 27 hodin je čiré bláznovství, ale také nový transkontinentální rekord.

Projet Spojené státy napříč od pobřeží k pobřeží, nejlépe v nějakém ryze americkém autě, o tom sní nejeden automobilový fanoušek. Na světě se ovšem najdou i lidé, kteří sní o tom projet Ameriku co nejrychleji. A pak také ti, kteří se o to pokoušejí.

Jako třeba Alex Roy, závodník a držitel několika rekordů (např. nejrychlejší okruh kolem Manhattanu), který společně se svými dvěma kamarády Gregem Ledetem a Davidem Maherem nově drží transkontinentální rekord. Cestu z New Yorku do Los Angeles totiž zvládli v neuvěřitelném čase 26:28 hod.

Abychom tento čas uvedli v souvislostech, trasa měřila 2811 mil, tedy 4526 km. To je pro představu vzdálenost z Lisabonu do Moskvy. Podle Google Maps potom trvá cesta z NY do LA celých 41 hodin. To je skoro jeden a tři čtvrtě dne. Bez přestávek.

Jistě si dokážete představit, že jízda neprobíhala příliš podle předpisů. Rychlostní průměr vyšel na 108 mil za hodinu, tedy 174 km/h. Se zastávkami na tankování, svačinu, toaletu, semafory, policejní kontroly… Přitom pánové chvilkově dosáhli maximální rychlosti 188 mph, tedy 303 km/h.

To by obyčejné Infiniti Q50 jistě nezvládlo, proto dostalo upravený motor z Nissanu GT-R o výkonu 850 koní. A také velkou nádrž na 77 galonů paliva, která vystačila na 1000 mil. V metrické soustavě to dělá 291 litrů a 1601 km, tedy průměrnou spotřebu přes 18 l/100 km.

Můžete totiž mít seberychlejší auto, ale když budete každou chvíli zastavovat na benzínce, nikam se nedostanete. A ještě hůře můžete dopadnout, když vás chytí policie, takže trojice dobrodruhů měla kufr plný více či méně legálního vybavení, od nočního vidění, přes radarové detektory a rušičky, po policejní skenery, CB vysílačky, pět GPS modulů a několik chytrých telefonů s všemožnými aplikacemi.

Alex Roy tvrdí, že je policie ani jednou nezastavila, nicméně na důkazy nejen o tom, ale také o celé cestě si budeme muset počkat až do příštího roku. Možná se totiž chystá i video nebo časosběr z celé jízdy. Prozatím však musí postačit jen důkaz v podobě GPS dat.

2.4.2015 10:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist