Infiniti Q50 nezapomene váš obličej

Technologický pokrok s užitečnou hodnotou anebo sci-fi ve stylu Isaaka Asimova? Tak jako tak má japonský sedan zajímavé schopnosti.

Pokud říkáme, že si Infiniti Q50 zapamatuje váš obličej, tak to není žádná nadsázka, myslíme to doslova. Obličej, a také má tohle auto, jak tvrdí automobilka, skvělou paměť na jména. A polohy sedadel, teploty v kabině a trasy domů – a dokonce i na to, jakou klávesnici jeho řidič preferuje.

Situace je taková, že nový sedan dokáže, v závislosti na verzi a výbavě, řidiče nejen přivítat jménem, ale také třeba zobrazit fotografie rodiny a přátel na jedné ze dvou dotykových obrazovek.

Nechme teď stranou, zda toto je právě to, co od auta očekáváte a připomeňme si, že model Infiniti Q50 bude uveden na trh v letošním roce a to za cenu od 861 160 Kč. Takže se „nás“ skutečnost s vyspělou technologií přímo týká, neřešíme tady auto, které bude jezdit někde na druhé straně planety. Infiniti Q50 nabízí na 96 nastavení deseti různých funkcí, které dohromady nabízejí nespočet kombinací přizpůsobení a zaručují optimální propojení vozu s řidičem podle jeho preferencí. Dokáže si zapamatovat osobní nastavení až čtyř lidí, tří registrovaných uživatelů a jednoho hosta, které mají vliv na prostředí v interiéru, dynamiku, výkon a funkci bezpečnostních technologií. Takže pokud si koupíte luxusní sedan a budete ho půjčovat známým a jednomu méně známému, budou se v něm cítit jako doma.

Základním prvkem koncepce „Můj vůz mne zná“ je inteligentní klíč Infiniti i-Key. Každý z těchto dvou klíčů, které jsou s každým vozem Q50 dodávány, uchovává osobní nastavení dvou různých řidičů. Informace se ukládají automaticky a lze je snadno aktualizovat nebo odstranit na dotykových obrazovkách. Jako součást přizpůsobení osobních profilů lze nahrát až šestnáct fotografií. Krom toho lze pomocí osobního nastavení (v závislosti na zemi a verzi vozu) nastavit jízdní vlastnosti podle svých představ. Jde nejen o motor a řazení, ale u vozů vybavených systémem přímého adaptivního řízení (DAS – Direct Adaptive Steering) také o sílu a odezvu řízení.

A je toho ještě víc, Infiniti Q50 si také dokáže zapamatovat preference jednotlivých řidičů u řady technologií, které nejsou na pohled viditelné. Jak to lze chápat? No třeba tak, že pokud něco umožňuje nastavení, systém si to zapamatuje… Od zapnutí či vypnutí až po požadovanou úroveň elektronického zásahu – jsou tato nastavení ukládána a automaticky aktivována pokaždé, když příslušný řidič usedne za volant. Takže pokud si rádi hrajete s ovládáním stabilizace, vaše auto na to bude brát zřetel. Samo od sebe?!

DOPORUČUJEME: Palubní systém od BMW dostane i Facebook

Tento speciální systém by měl podle výrobce zaručovat, že elektronické systémy Q50 (včetně těch, které jsou součástí bezpečnostní koncepce Safety Shield) jsou vždy přesně nastaveny podle požadavků řidiče, který nemusí složitě mačkat tlačítka nebo procházet nabídky. A přinášet tak klid a pohodlí.

8.8.2013 9:10| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist