Vyrazíte na dovolenou vlastním vozidlem? Pojištění auta do zahraničí se vyplatí!

Sezóna dovolených je v plném proudu mnoho Čechů se nemůže dočkat, až konečně vyrazí užít si zasloužený týden nebo dva u moře.
thumbnail_perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay.com, Ušetřeno s.r.o.

Po omezeních a nejistotě trvajících déle než rok tu je konečně příležitost uvolnit se, odreagovat se a načerpat nové síly. Řada lidí se sice rozhodla strávit letošní léto v tuzemsku, i tak ale cestu za hranice plánuje nemalé procento populace.

Jet na dovolenou vlastním autem má mnohé výhody. Nezapomeňte však na připojištění auta do zahraničí!

Hlavním důvodem je nezávislost. Nejste časově limitováni jízdními řády místní hromadné dopravy, kdykoli můžete vyrazit kamkoli. Když cestujete vlastním autem, stačí vám navíc k přespání i relativně malý stan. Věci můžete nechat v autě. Nejste tak limitováni možností ubytování v hotelu, i když si v něm kdykoli můžete zamluvit pokoj. Plánujete-li však vydat se autem do Chorvatska nebo jiné zahraniční destinace zařiďte si včas kromě cestovního pojištění také připojištění auta do zahraničí.

Proč nezapomenout na připojištění auta do zahraničí? Nehoda se bez něj může citelně prodražit

Sjednat si před odjezdem do zahraničí cestovní pojištění je pro většinu obyvatel České republiky naprostou samozřejmostí. Mnozí se ale domnívají, že se taková pojistka vztahuje i na jejich auto. To je ale omyl. Pouze některé pojistné produkty zahrnují i technickou asistenci vozidla. Pak pomohou v případě poruchy zajistit odtah nebo servis. Povinné ručení platí ve většině evropských zemí, vždy vsak kryje škody jen do určitého limitu. Ten však často nedosahuje dostatečné částky. A podobně je tomu i u havarijního pojištění. Připojištění auta do zahraničí se proto vyplatí i při cestě autem do Itálie. Jeho součástí navíc bývá nejen havarijní připojištění, ale také zajištění náhradního vozidla či pojištění zavazadel. Na stránkách Top-Pojištění.cz naleznete online kalkulátor, kde stačí zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a hned můžete vybírat z několika produktů a pojišťoven, seřazených přehledně od nejlevnější nabídky.

9.8.2020 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist