Jak vybrat kvalitní kameru do auta: Vyhněte se zbytečným dohadům s pojišťovnou či úřady

Denně dochází k desítkám nehod, přičemž nemalé procento z nich končí bohužel i tragicky.
jak-vybrat-kvalitni-kameru-do-auta-1100x618.png Zdroj: Unsplash

Nejen u těchto případů je velmi složité identifikovat viníka autonehody a často tak nemusí být ani dopaden. Právě proto si čím dál tím více řidičů pořizuje autokamery, s nimiž jednoduše pořídíte důkazní materiály pro usvědčení nejen nezodpovědných řidičů, ale i například vandalů či zlodějů.

S autokamerou se můžete vyhnout celé řadě nepříjemností

Řidičský průkaz vlastní v ČR více než šest milionů občanů, z nichž většina každý den vyráží na tuzemské dopravní komunikace. Jen málokdo z nich si však uvědomuje, že se jedná o jednu z nejnebezpečnějších aktivit – v průměru denně dojde k desítkám nehod, které mohou výrazně ohrozit zdraví jejich účastníků.

Pokud máte během nehody takové štěstí, že došlo pouze ke škodě na vozidle, situace tím pro vás nekončí. I když můžete být rádi, že jste se vyhnuli možným zraněním či trvalým následkům, čeká vás stále jednání s policií a pojišťovnou. Ve většině případů je totiž složité určit, kdo je viníkem autonehody, což obvykle neusnadňují ani samotní účastníci, kteří svalují vinu jeden na druhého.

Takovým případům dokáže efektivně předcházet kamera do auta, s níž jednoduše pořídíte potřebné důkazy o vaší nevinně – samozřejmě je ale nutné počítat s tím, že záznamy mohou prokázat i opak. Kamera vám může pomoci i v případě, že viník od autonehody ujede, jelikož dokáže zaznamenat jeho SPZ. To samé platí také u vandalů či zlodějů, pokud zařízení zaznamená jejich tváře.

Kvalitní kamera nemusí být nutně nejdražší

Pokud si chcete být jistí, že vám dokáže záznam z kamery posloužit jako dostatečný důkaz při prokazování viny někoho jiného, měli byste dbát zejména na kvalitu zařízení. To však neznamená, že by vás pořízení kvalitní autokamery mělo vyjít na tisíce korun. Naopak můžete narazit na skvělé modely, jejichž cena se pohybuje v řádu stovek korun.

Jestliže se i přesto rozhodnete investovat do dražších zařízení, není od věci vyčkat si na zajímavější nabídky během období slev. Ideální je zejména každoroční akce Black Friday, kdy prodejci snižují ceny o desítky procent.

Jak se o takových nabídkách dozvědět? Projděte si akční letáky přes portál Kimbino – Black Friday akce zde budete mít hezky pohromadě, díky čemuž získáte jistotu, že vám žádná sleva neunikne. Najdete zde naleznete desítky produktů včetně kamer do auta za výrazně nižší ceny.

Každopádně i v takovém případě byste neměli podcenit výběr těch správných parametrů. Jedině tak si totiž můžete být jistí, že záznam bude dostatečně kvalitní na to, aby z něj bylo možné identifikovat možného viníka. Rozhodně se vyplatí sáhnout minimálně po rozlišení 4K a mimo to věnovat pozornost také úpravě čočky čočky kamery. Problémové jsou zejména sluneční paprsky či jiné zdroje světla, jejichž působení může záznam narušit – tomu lze zabránit pomocí speciálního filtru.

Kamera do auta umí mnohem více než jen pořídit záznam jízdy

Opravdu kvalitní autokamery vám dokážou nabídnout celou řadu funkcí, s nimiž byste u klasických kamer nepočítali. Velmi žádaná je například možnost detekce radarů, čímž se vyhnete případným pokutám za překročení rychlosti. Obvykle nejsou výjimkou ani automatické funkce, díky nimž se vyhnete tomu, že by zařízení během jízdy nenatáčelo nebo by nemělo dostatek prostoru pro ukládání záznamu.

Kamery do auta samozřejmě neslouží pouze k dokumentaci dění v okolí automobilu, ale i uvnitř něj – běžně jsou tedy vybaveny také kvalitním mikrofonem, jehož prostřednictvím zaznamenáte konverzaci uvnitř či poblíž vozu.

V souvislosti s tím si dejte pozor na výběr typu úložiště, které by mělo být v tom lepším případě směřováno přímo do cloudu – pokud máte možnost připojení k internetu – a případně jištěno SD kartou s dostatečným úložným prostorem, s nímž však roste i její cena.

Jestliže řídíte často v nočních hodinách, hledejte kameru s nočním viděním, které obvykle využijete za horšího počasí a snížené viditelnosti na vozovce. Ještě před pořízením kamery myslete i na její pevné uchycení na čelním skle. Důležité je především to, aby vám kamera, nepřekážela ve výhledu a zároveň se nemohla během jízdy uvolnit a vyrušit vás při řízení.

27.10.2021 12:01| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: autonehodynehody

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist