Volkswagen dostal přes prsty. Zakázali jeho reklamu, která si utahovala ze zákazů reklam

V posledních několika letech začaly po světě vznikat různé úřady, které mají za úkol kontrolovat obsah reklam, které se k nám všem dostávají přes internet a televizi. Volkswagen si z jejich, často nesmyslných, zákazů utahoval, ale nevyšlo mu to. Jeho reklamu také zakázali.

Zdroj: YouTube/DDB Australia

Ty úřady, o kterých mluvíme, si vzaly na starost bezpečí nás, řidičů. Snaží se, aby se k nám nedostával obsah, který by nás mohl ponoukat k agresivní, nebezpečné nebo příliš rychlé jízdě. Myslíte si, že si z vás utahujeme? Ani náhodou! Úředníci tak pečlivě dohlíží nad tím, aby z nás byli slušní a klidní řidiči, kteří striktně dodržují pravidla a pojem zábava za volantem pro nás bylo sprosté slovo.

Ale my se nedáme! A tohle poučování a zákazy si jen tak líbit nenecháme. A asi si ho nechtěl nechat líbit ani Volkswagen, který v nové reklamě na Amarok vsadil na uštěpačný humor. V krátkém spotu poslal Amarok do nebezpečného předjíždění, do terénu, a to vše ve vysoké rychlosti. Jenomže každý takový „závadný“ záběr natočil a ukázal jen s malým motýlkem. Ne s reálným autem! A myslel si při tom, že tím se případnému zákazu vyhne a zároveň se do těch hloupých pravidel obuje.

Jak moc se ale mýlil! Australský úřad pro dohled na reklamou shledal, že vide je závadné a podporuje agresivitu za volantem. A reklamu zakázal. Zástupci Volkswagenu se ale nevzdali a rozhodli se, že reklamu přestříhají tak, aby úřad neměl jedinou možnost ji zakázat. A nový spot prý ukáže už brzy.

 

8.11.2018 10:00| autor: Anna Russová
Více o tématu: Volkswagen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist