Toyota Corolla (2014) pro Evropu skutečně vypadá jinak

(AKTUALIZOVÁNO) Dnes v noci představená Corolla pro USA se nakonec v Evropě neobjeví. Japonská automobilka postavila pro starý kontinent svébytný model.

Doplněno 16:20 – technické specifikace evropské verze Corolly nadále postrádáme, máme však pro vás kompletní set oficiálních obrázků…

Všechno, co vám pro tuto chvíli můžeme o evropské variantě jedenácté generace Corolly sdělit, je to, že nakonec vypadá jinak než její americký protějšek. Zcela neznámá nám ale tato verze není. Stačí si vzpomenout na únorový únik dvou záběrů bílého sedanu, jehož design nás později poněkud zmátl při srovnání s upoutávkami na model pro Spojené státy.

Ačkoli v úvodu píšeme, že do Evropy dorazí samostatný model, pravda to asi bude jen napůl. Nemyslíme si, že by Toyota měla potřebu investovat do dvou naprosto samostatných platforem a jiné techniky, rozdíly proto budou především kosmetické.

Při pohledu zboku je zřejmé, že obě auta mají mnoho společného, úplně jinak ale vypadají na obou koncích. Evropská verze dostala hranatější světla, jinou masku chladiče se spoustou chromu, kompletně jinak byl navržen též nárazník a to samé se opakuje rovněž na zádi.

Rozhodně bychom vám chtěli napsat i něco o technice a to jednoho prozaického důvodu – v EU by Toyota pouze s jedním atmosférickým benzínovým motorem o objemu 1,8 litru uspěla jen stěží a bude proto muset nasadit i diesely. Potíž je pouze v tom, že technická data „naší“ typové řady Japonci prozatím nezveřejnili, a tak budeme muset ještě chvíli čekat.

7.6.2013 1:20| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist