Jak prodat staré a nudné auto? S humorem to jde nejlépe

Toyota Corolla se po světe proslavila jako velmi bytelné a spolehlivé auto. Jenže nikdy nebyla zrovna zábavná ani pohledná. Prostě takové to nudné šedé auto, které k prodeji potřebuje trochu důvtipu.

Zdroj: Craigslist.org

Zábavné inzeráty dokáží přilákat pozornost i k naprosto nezajímavému zboží. A Toyota Corolla z roku 1999 je i přes své nesporné kvality opravdu výsostně nezajímavé auto. Lze si jen těžko představit, že by se za ní někdo na ulici otočil, natož aby ji někdo cíleně v bazarech vyhledával.

Jenže toho snese opravdu hodně a i téměř po dvaceti letech stále zvládá svůj primární účel natolik dobře, že by bylo škoda ji poslat do šrotu. Jeden z amerických majitelů tohoto skvostu průměrnosti se tak rozhodl poslat svůj vůz dále, a aby upoutal trochu pozornosti, sepsal k němu inzerát, kterým se nyní baví internet. Posuďte sami:

Chcete auto, které udělá svou práci? Chcete auto, které je bezproblémové? Chcete auto, které vám doslova nikdy nikdo nepochválí? Nehledejte dále. Toyota Corolla 1999. Výbava? Bluetooth: Ne. Střešní okno: Ne. Super kola: Ne. Couvací kamera: Ne… ale má průhledné zadní okno a vy máte ***** krk, kterým lze otáčet hlavu.

Řeknu vám příběh. Jednoho dne začala Corolla vydávat divné zvuky. Vykašlal jsem se na to a úplně jsem to ignoroval. Přestalo to. Konec. Vyrvete z tohohle auta motor, hodíte ho z mostu Golden Gate, vylovíte ho o tisíc let později, narvete jej do kufru auta, naplníte nádrž Nutellou, otočíte klíčkem a tahle potvůrka naskočí napoprvé. Tohle auto vás přežije. Přežije i vaše děti.

Zajímavá fakta. Exteriér auta je šedý, ale jeho interiér je šedý. V uživatelském manuálu je olej zařazen do sekce nepovinné. Shrňme si, na co je tohle auto dostatečně staré. Právo volit? Ano! Právo mít sex? Ano! Právo půjčit si auto? Tohle JE auto! Tohle auto má historii. Zažilo pořádný věci. Lidi v tomhle autě dělali heterosexuální věci. Lidi v tomhle autě dělali homosexuální věci. Tohle auto vás nebude soudit, tak jako by to dělal Volkswagen. Zajímavá fakta. Exteriér auta je šedý, ale jeho interiér je šedý. V uživatelském manuálu je olej zařazen do sekce nepovinné.

Představení tohohle auta v roce 1998 na Detroitské Auto Show, způsobilo spontánní zívnutí všech 2000 účastníků. Náhlá změna v tlaku vzduchu uvnitř haly způsobila částečné zborcení střechy. Čtyři lidé zemřeli. Tato událost je zdokumentována ve filmu „Unuděni k smrti: Příběh Toyoty Corolla 1999“.

Tohle auto je praktické jako důchodové připojištění. Chcete vědět více? Skvělé – nechal jsem moje auto vyplnit facebookový profil. Oblíbené jídlo? Špagety. Oblíbená televizní show? Alf. Oblíbená skupina? Remíza mezi Bush a Gin Blossoms. Tohle auto je praktické jako důchodové připojištění. Když jsem si nechal vypsat diagnostiku, vešla se na jeden list papíru. Stálo na něm „Je to Corolla. Je v pořádku“.

Je třeba postavit se pravdě čelem. Tohle auto nevyhraje žádnou soutěž krásy – stejně jako vy. Přestaňte si lhát. Přestaňte lhát své manželce. Tohle není auto, které chcete. Tohle je auto, které si zasloužíte: ***** Toyota Corolla 1999.

11.5.2018 9:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: craigslist.org

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist