Sonda do interiéru obytného vozu: Vyrazte kamkoliv s hotelem na kolech

Léto je sice daleko a vy už přemýšlíte, jak ho strávíte? Co takhle vyrazit křížem krážem po vlastech českých nebo rovnou projet kus Evropy? Největší svobodu při takovém cestování vám dá obytný vůz. Teď je nejlepší čas se po nějakém porozhlédnout. Co od takového obytného vozu vlastně co do vybavení můžete očekávat.

Možná se mylně domníváte, že tímto způsobem mohou cestovat výhradně cirkusáci a nejde o nijak zvlášť pohodlný způsob dopravy. Opak je pravdou. Novější modely, na které mimo jiné natrefíte ve specializovaných půjčovnách, nabízí vysoký komfort s vybavením, které mnohdy nemáme ani doma.

Pokud flirtujete s představou si obytný automobil pořídit, neváhejte si ho nejdříve pronajmout a důkladně vyzkoušet.

MODERNÍ INTERIÉR S DŮRAZEM NA PRAKTICKOU STRÁNKU

Vybavení obytných vozů nadchne téměř každého – je totiž brilantně promyšleno a dotaženo do nejmenších detailů. Už při otevření dveří vás zaujme medový, zlatý či koňakový odstín interiéru. Poslední dobou převládají spíše světlé až středně tmavé barvy dekoru dřeva.

Plně k dispozici je vám kuchyňská část s pracovní deskou, dřezem a odklápěcím vařičem. Samozřejmostí je také kombinovaná chladnička nebo zvlášť menší mrazák. Co se týká trouby, tak na ni u základních typů obytných automobilů nenarazíte, za vším vězí úspora obytného prostoru a s tím související vyšší pořizovací cena.

Vybavení a instalace obytného vozu jsou uzpůsobeny tak, aby docházelo k tlumení hluku a snížení otřesů během jízdy a tím zvýšení komfortu cestujících.

Nábytek je vysoce kompaktní a přizpůsoben k účelům jak během jízdy, tak pro krátkodobé bydlení. Sedadla spolu s jídelním stolem můžete variabilně přizpůsobit vašim potřebám a celkovému počtu osob. Základním principem zařízení obytného vozu je totiž multifunkčnost.

Pro rodiny s dětmi doporučujeme obytné vozy s alkovnou, jedná se o prostor nad kabinou řidiče sloužící k odpočinku a spánku na pohodlném dvoulůžku bez nutnosti náročné přestavby. Další spací možnosti jsou také v zadní části vozu, v případě potřeby další provizorní lůžka zařídíte sklopením sedadel a jídelního stolu v obytném prostoru.

SPRCHOVANÍ ZA JÍZDY? OVŠEM ŽE JE MOŽNÉ

Aby komfort během bydlení v obytném vozu byl opravdu kompletní, nemůžeme zapomenout na koupelnu. U prostorově skromnějších automobilů jsou koupelny mnohdy utvořeny na způsob laminátové skořepiny se sprchovým koutem, chemickým záchodem, umyvadlem a praktickými zásuvkami a skříňkami.

S tím souvisí vybavení dostatečně velkou nádrží na pitnou vodu, která může mít objem od 20 až po 200 litrů a odpovídající tank na odpadní vodu. Pro chladnější měsíce je zajištěno vytápění, v létě funguje klimatizace a vozy jsou samozřejmě i dobře izolovány. Samozřejmostí je, že můžete svůj prázdninový dům na kolečkách vybavit veškerou elektronikou včetně televize.

Obytný vůz využijete nejenom v letní sezoně, ale i v zimě. Ceny za půjčení se pohybují od 3 000,- Kč na den včetně povinného a havarijního pojištění se spoluúčastí. Zatímco v sezoně zaplatíte za pronájem nejvíce, nejlepší cenová nabídka panuje cca od března do dubna.

V těchto dnech však málokdy využijete výhody venkovního posezení, kdy stáhnete markýzu a pohodlně usazeni sledovat západ slunce nad Máchovým jezerem.

15.5.2020 3:46| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist