Pozor na plecháče! Ty, které má Volkswagen, Škoda a SEAT mohou být vadné

Svolávací akce se mohou týkat všeho možného. Některé značky mají problém třeba jen se střešními nosiči, jiné s airbagy. Problémy se ale mohou týkat i dodavatelů různých komponentů pro automobilky.

Web svolavacky.cz před pár dny informoval o tom, že některé plechové disky, které pro VW, Škodu Auto a SEAT dodává rakouská společnost Alcar Wheels, mohou být vadné. Proto jsou auta, osazena těmito disky raději preventivně svolávána do servisů. Podle webu svolavacky.cz jde o ocelové ráfky se standardním systémem monitorování tlaku v pneumatikách, který je vlastně kamenem celého úrazu.

Ráfky s výrobním číslem 7755 mohou kvůli vadě materiálu při výrobě vykázat náhlý únik vzduchu z pneumatik, který nemusí zaznamenat ani monitor tlaku. Následkem tak rychlého úniku může dojít k dopravní nehodě, protože vozidlo se velmi rychle stane neovladatelným.

Svolavacky.cz mluví o ráfcích o rozměru 6Jx15 s výrobním datem 17/18. Sama společnost Alcar již dle dostupných informací zákazníky, kteří kolo od nich zakoupili, oslovila a stahuje je do servisů. Zde jim bude disk zdarma vyměněn za nový. Jde tedy hlavně o preventivní svolávací akci, která má za úkol předcházet případných problémům.

Pokud si ovšem nejste jisti, jaké plechové disky máte na autě a jestli náhodou nejde o vadný kus, podívejte se na video umístěné níže, které vám napoví, jak disk ze špatné série odhalit. Pokud zjistíte, že i vy ho máte na autě, obraťte se neprodleně na výrobce, tedy Alcar Wheels, kde vám poradí, co dělat.

23.4.2019 9:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: svolavacky.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist