Porsche staví nové muzeum

Během dvou let vyroste v Zuffenhausenu nové moderní muzeum s expozicí rozšířenou ze současných dvaceti na osmdesát aut. Náklady se odhadují na 50 milionů eur.

V polovině minulého roku dalo představenstvo Porsche zelenou velkému projektu nového muzea, které má vyrůst vedle sídla firmy u Stuttgartu. Do soutěže o nejlepší architektonický návrh se přihlásilo 170 architektů z celé Evropy; z jejich návrhů vybrala odborná komise koncem ledna vítězné řešení. Jako nejlepší byl vyhodnocen návrh vídeňské firmy Delugan Meissl, která za něj obdrží cenu 25 tisíc eur.

Nové muzem bude mít výstavní plochu kolem 5000 m2 a má být připravené ke slavnostnímu otevření v roce 2007. Současné muzeum je tak malé, že je v něm expozice pouze 20 aut, ale nová budova má tento nepoměr mezi světovou slávou značky a její prezentací na domácí půdě napravit. Vedle velkého sálu, dvou restaurací, kavárny a prodejny suvenýrů bude muzeum nabízet hlavně stálou expozici o vývoji značky a technických řešení a hlavně osm desítek nejvýznamnějších modelů Porsche, tématicky rozdělených do kategorií Targa Florio, prototypy, éra 917, Le Mans a vývoj řady 911.

Současné muzeum navštíví ročně kolem 80 tisíc návštěvníků, ale jejich počet má v nových prostorách stoupnout minimálně na 200 tisíc. Pod budovou pro ně bude připravené podzemní parkoviště se 300 parkovacími místy.

Muzeum bude sloužit nejen k ohlédnutí za slavnou minulostí, ale pro pořádání slavnostních akcí, tiskových konferencí a premiér nových modelů.

redakce autoweb.cz

8.2.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist