Policie chce nakoupit další tajná auta. Má jich být až 88!

Chodci přecházející na červenou nejsou jediní, které bude kontrolovat policie v civilu. Na své si přijdou i řidiči aut.

Že jsou anonymní Volkswageny Passat a Škody Superb pro policii skvělým byznysem, není žádné tajemství. Třeba šéf dálničního oddělení v Pravech na Královéhradecku popisuje, jak jeden z prvních Passatů za pět let najezdil půl milionu kilometrů a spálil odhadem více než 50 tisíc litrů benzínu, ovšem od zhruba 11 tisíc řidičů vybral více než 11 milionů korun.

A tak je zcela zřejmé, proč jich bude ještě víc. Dnes jezdí po silníchcíh celkem 37 „dálničních stíhaček“, podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha by do konce roku měly přibýt další tři. Dalších 85 vozů by mělo přibýt do poloviny příštího roku, padesátka z nich do konce tohoto roku.

Jednat se bude o blíže nespecifikované vozy nižší střední třídy. Důležitá je ovšem skutečnost, že vozidla budou anonymní, tedy v civilních barvách, a dostanou také lepší techniku. Ne všechny vozy budou směřovat na dálnice a silnice prvních tříd, podle Lercha vesměs půjde o obnovu měřicí techniky, která byla pořízena před víc než 20 lety.

 

„Vozidla budou vybavena měřicím zařízením, to znamená radarem, který umožňuje jak měření z místa, tak měření za jízdy a takzvané úsekové měření.„Zároveň toto zařízení bude umožňovat rozpoznávání registračních značek a porovnávání s registrem vozidel. A dále tato vozidla budou vybavena kamerovým systémem, který bude monitorovat dění před a za vozidlem, upřesňuje výbavu Lerch.

Nákup vychází na celkových 115 milionů korun, které dopravní policie získala z prostředků nově vzniklého fondu zábrany škod. „Ten byl určen k tomu, aby se za něj pořizovala technika, která bude snižovat následky dopravních nehod,“ dodává šéf dopravní policie. Jenom nám nejde do hlavy, jak takový radar v anonymním policejním autě dokáže snížit následky dopravní nehody, která se už stala… To budou vozit zraněné do nemocnice?

Zdroj: Český rozhlas

17.4.2015 3:30| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist