Nejúspornější auto v Americe: Volkswagen Passat TDI

S jakou průměrnou spotřebou se dá projet 48 států v Americe a najet při tom více než třináct tisíc kilometrů? S velmi nízkou, pokud máte naftový motor.

V zámoří se spotřeba asi neřeší tolik, jako u nás. Ceny paliva jsou ve srovnání s Evropou o něco příznivější, ale rok co rok stoupají vzhůru a Volkswagen to vidí jako ideální příležitost jak propagovat svůj naftový Volkswagen Passat.

Na zápis do Guinessovy knihy rekordů stačilo Volkswagenu ujet vzdálenost 8122 mil a spotřebovat při tom jen 104,94 galonů nafty. Imperiální hodnoty vám toho ale nejspíš moc nepoví, mnohem lepší představu si jistě uděláte z ujetých 13 071 kilometrů, na které bylo potřeba 397,2 litrů nafty.

Výsledkem počínání byla průměrná spotřeba 77.99 mpg, tedy 3,05 l/100 km, což jim stačilo na zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce „Nejnižší spotřeba paliva v nehybridním autě, které projelo 48 států“.

Volkswagen Passat fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Volkswagen Passat fotogalerie

DOPORUČUJEME: Státy, ve kterých je neuvěřitelně levný benzínV tiskové zprávě se nic nepíše o průměrné rychlosti, která by hodně vypověděla o samotné jízdě. Moc nepředpokládáme, že dvojice řidičů jela sedmnáct dní nonstop. Na každý den museli řidiči Wayne Gerdes a Bob Winger ujet přibližně 768 kilometrů, což není nic nereálného i s pauzou na spánek. Pokud by strávili za volantem dohromady čistých deset hodin, odpovídalo by to rychlosti 77 km/h. Ale jde jen o náš odhad, v reálu to samozřejmě mohlo být trochu jinak.

Podobná spotřeba okolo tří litrů není nic nedosažitelného, stačí dodržovat několik základních pouček, zapomenout na ostré rozjezdy z křižovatky a jet co nejplynuleji. Všechny zaručené tipy si můžete přečíst i v jednom z našich článků.

25.6.2013 9:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist