Opel Monza má za sebou neplánovanou premiéru

Světová premiéra je připravena na Frankfurtu, Opel však novým konceptem Monza již neohromí - tyto fotografie vše odhalují.

Na stránkách Opelu byste v těchto chvílích pátrali po informacích anebo alespoň fotografiích nové koncepční studie Monza marně, takže ačkoli chápeme, že začínáte být na slůvko únik poněkud alergičtí, nic jiného to ani v tomto případě není.

Jak správně tušíte, kromě zveřejnění první sady továrních záběrů vám tím pádem k vozu asi mnoho neřekneme, nicméně alespoň z povinnosti můžeme zopakovat dříve Opelem vyřčené. Čím vším pro automobilku bude, se jistě brzy dovíme, Monza má být ale především náznakem příštího stylistického směru platného pro všechny budoucích vozy s bleskem ve znaku.

Výklad je to poměrně široký, přesto nás Opel něčím překvapil. V zákulisí i německých médiích se šeptalo, že je Monza postavená na platformě Alpha GM s pohonem zadních kol, což jaksi pořád není vyloučeno ale ani potvrzeno, popravdě jsme však očekávali spíše elegantní kupé a ne… Co to vlastně je?Monza působí jako atypický mix hatchbacku, kupé, kombi a díky neuvěřitelně dlouhým křídlovým dveřím je to vlastně také shooting brake. Uznáváme, že nevypadá špatné, zároveň si ale klasické kupé představujeme přeci jen trochu jinak a navíc se zdá, že tohle má od běžného produkčního auta docela daleko.

Kabina novinky je čtyřmístná a podle dvojice pedálů na podlaze hádáme, že bude Opel říkat cosi o automatu. Další detaily v interiéru pak dávají důvod myslet si, že k tomu připojí výrazy jako komfortní, luxusní a nápis „Boost“ a piktogram vidlice do elektrické zásuvky na přístrojovém panelu nám napovídají, že asi také „hybridní“ či „elektrický“, což ale v kontextu se „sportovním“ příliš není.

Na další informace bude nutné počkat do rána anebo se objeví během dne, předpokládáme totiž, že je premiéra Monzy za dveřmi a tohle je pouze důsledek přebytku informací na startu ve stále větším počtu rukou (tedy ne že bychom se zlobili).

Miro Mihálik, zdroj: Carscoops

21.8.2013 12:01| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist