Nová inovativní zimní pneumatika MICHELIN ALPIN 6

Michelin uvádí na evropský trh osobní zimní pneumatiku MICHELIN Alpin 6. Nová pneumatika zajišťuje maximální výkony od prvního okamžiku až do jejího opotřebení, s životností průměrně o 20 % delší, než je průměr u konkurenčních prémiových pneumatik*.

Foto: Michelin

Nová pneumatika MICHELIN Alpin 6 vyniká svými výkony nejen v okamžiku, kdy je nová, ale i tehdy, když dosáhne stanoveného limitu opotřebení. U pneumatiky byly použity tři inovační technologie. Jednou z nich je vyvíjející se dezén se samoregeneračními schopnostmi. Testy uskutečněné organizací TÜV SÜD* prokázaly, že pneumatika Alpin 6 má v okamžiku, kdy dosáhne stanoveného limitu opotřebení, brzdnou dráhu na sněhu o 5,9 m kratší, než je průměr u konkurenčních pneumatik, a zajišťuje rovněž lepší záběr na zasněžených vozovkách.

Inovační technologie užité u pneumatiky MICHELIN ALPIN 6

  • Samoblokující 3D lamely ve tvaru kapky vody, které se otevírají a rozšiřují úměrně s tím, jak se postupně opotřebovává dezén. Díky tomu zajišťují větší přilnavost a efektivněji odvádějí vodu a sníh z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.
  • Zešikmené dno drážek, které zajišťuje větší záběr a efektivnější brzdné vlastnosti na sněhu.
  • Dvouvrstvá směs pryže, která zaručuje pružnost a přilnavost na sněhu a v zimních podmínkách, bez ohledu na zbývající hloubku běhounu.

Nová pneumatika nemá pro indikátor opotřebení v hloubce 4 mm, protože zajišťuje výkony až do stanoveného limitu opotřebení, tedy do zbývající hloubky 1,6 mm. Místo zimního indikátoru opotřebení se v drážkách nové pneumatiky nachází procentuální vyjádření míry opotřebení (75 %, 50 % a 25 %). MICHELIN Alpin 6 představuje vedle pneumatik MICHELIN CrossClimate+, MICHELIN Agilis CrossClimate+ a MICHELIN Primacy 4 další řadu pneumatik Michelin, která poskytuje výkony od okamžiku, kdy je nová, až do jejího opotřebení.

22.10.2017 12:01| autor: Autoweb.cz | zdroj: Michelin
Více o tématu: pneumatikapneumatiky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist