Když střešní nosiče a boxy, tak jedině od značky Thule

V letošním roce vzhledem k současné koronavirové situaci výrazně klesla poptávka po leteckých dovolených a letních zájezdech do zahraničí.

Pokud přemýšlíte nad tím, kam o prázdninách vyrazíte se svou rodinou za odpočinkem a dobrodružstvím, určitě se v České republice najde spousta zajímavých míst. Bohužel, osobní automobily nejsou nafukovací, a proto se jako další úložný prostor nabízejí střešní boxy. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké druhy existují, na co si dávat pozor a proč se obrátit zrovna na značku Thule.

Vedle boxů v nabídce najdete ještě střešní nosiče Thule, a to různého charakteru. Záleží na tom, k čemu mají nosiče posloužit. Potřebujete řešení pro převoz kol? V takovém případě sáhněte přímo po konstrukci na kola, která nemusí být výhradně jen pro střechu, ale sehnat se dá také provedení pro páté dveře a na tažné zařízení.

Jak vybrat střešní box na auto?

Střešní box, autobox, ale také rakev. Jednoduchý způsob rozšíření zavazadlového prostoru. Přesně tak by se mohly boxy charakterizovat.

Prvně byste si měli ujasnit, co všechno potřebujete převážet. V zimních měsících poslouží k přepravě lyží? V letních zase k transportu kočárku? Dávejte si pozor na to, jak je autobox široký, protože každý model se svými parametry liší. Pokud se podíváte přímo na boxy Thule, tak jsou rozdělené na dvě hlavní kategorie, a to krátké a dlouhé. Zatímco délka krátkých boxů se pohybuje okolo 140 centimetrů, u těch dlouhých dosahuje až 240 centimetrů.

Chcete do boxu uložit kočárek? Důležitá je pro vás tedy i šířka, která by měla být alespoň 70 centimetrů. V neposlední řadě by vás měla zajímat nosnost, neboť se také u jednotlivých modelů různí. Pozor, nosnost boxu či nosiče neznamená nosnost střechy vozidla.

Plánujete autobox používat po celý rok, nebo jen sezónně? V prvním případě byste neměli podceňovat způsob instalace, ten by měl být co nejjednodušší a nejpraktičtější, stejně tak by se vám měl box perfektně obsluhovat. Při častém využívání oceníte rychloupínáky. O bezpečnost se stará centrální zámek, takže se nemusíte bát toho, že vám box někdo ze střechy ukradne.

Zapomenout nesmíme ani na materiál. Švédská firma Thule používá odolný ABS UV stabilizovaný plast, jenž odolá nepřízni počasí i výkyvům teplot. Zvládnou jak letní horké dny, tak i ty mrazivé zimní.

Jak vybrat nosiče na kola?

Plánujete si na dovolenou vzít také svá jízdní kola? Jestliže nemáte dodávku, bez nosiče kol se jednoznačně neobejdete. Ušetříte tím spoustu místa v zavazadlovém prostoru, rychle svá kola naložíte a vyložíte.

U nosičů se setkáte se třemi variantami – střešní nosič, nosič na páté dveře a na tažné zařízení. Každá z nabízených alternativ má své přednosti, ale i úskalí.

Prvně se zaměříme na střešní nosič, u něhož vás potěší přijatelná pořizovací cena, možnost převézt až čtyři jízdní kola a skladnost. Počítejte však s tím, že manipulace s koly ve výšce je namáhavá, ideální tedy je instalovat kola na nosič ve dvou lidech. Potřebujete i střešní nosič, na nějž se nosič kol upevňuje.

U nosiče na tažné zařízení vás nadchne skladnost, snadná montáž a funkce sklopení (dostanete se do zavazadlového prostoru auta, i když jsou kola na nosiči). Cena je však vyšší a nemáte tak dobrý výhled přes zadní okno.

Nosiče kol na páté dveře jsou populární především u vozidel typu SUV a hatchback. Upínání samotných kol je rychlé, pořizovací cena je přijatelná a nemusíte sundávat kola při najíždění do garáží, na rozdíl od střešních nosičů. I tento typ má však zápory, a to že se nedostanete do kufru a výhled přes zadní okno je omezený.

11.5.2020 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist