Jaká jsou vhodná připojištění k auto pojistce

Odpověď, která vám nic neřekne, ale je správná, zní: To záleží.
stazeny-soubor-12-1100x618.jpg Zdroj: Klik pojištění

Máte-li sjednané havarijní pojištění ve variantě, která se nazývá all-risk, nepotřebujte nic, protože tato varianta, jak už sám název napovídá, kryje všechna dostupná rizika.

Máte-li sjednané pouze povinné ručení a zvažujete, co dalšího si sjednat, záleží na vaší situaci.

Jestliže věříte svým řidičským schopnostem, možná nepotřebujete havarijní pojištění, protože to kryje škody, které si vy způsobíte na vašem autě. Pokud někdo nabourá vás, dostanete zaplaceno z povinného ručení viníka. Ale opatrně s tou vírou!

V každém případě byste ale měli zvážit připojištění, která nezávisí tak úplně na řidičských schopnostech.

Základním připojištěním je pojištění čelních skel. Pokud jezdíte často a po silnicích, kde jezdí kamiony, určitě jej zvažte. Stojí kolem tisíce Kč podle zvoleného limitu.

Dalším oblíbeným připojištěním je pojištění proti střetu se zvěří. Ať řídíte sebelépe, střetu se srnou v noci nezabráníte. Pokud jezdíte pouze po městě, asi se úplně nevyplatí, ale při cestách mimo město se vám může hodit. Můžete ho získat za méně než 1000 Kč s limitem 150 tis. Kč.

Pojištění proti odcizení vás chrání před rizikem krádeže. Pokud je pro vás auto životně důležité, jezdíte-li s ním například do práce, měli byste jej mít. Zejména jestli parkujete venku na ulici. V případě krádeže vám toto pojištění umožní koupit si rychle nový vůz. A o auto může přijít sebelepší řidič. Stojí zhruba stejně jako střet se zvěří.

Stejně důležité je připojištění proti škodám způsobeným živly, jako je povodeň, oheň nebo kroupy. Živelní pohroma se může stát kdykoli a komukoli a škoda může být velká. Takové připojištění zhruba 500 Kč s limitem 100 tis. Kč.

V každém případě platí, že výběr připojištění závisí vždy na vaší konkrétní situaci. Kam jezdíte, jak často, kde parkujete, jestli je pro vás auto důležité a v neposlední řadě, jak moc se vám chce riskovat, že se vám něco s autem stane a budete to muset zatáhnout ze svého. Srovnání cen auto pojištění u různých pojišťoven si můžete porovnat nezávazně online!

18.2.2018 12:01| autor: Autoweb.cz | zdroj: Klik pojištění

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist