Inzerát vs. autobazar – jaký postup je při prodeji auta výhodnější?

Bazar za vás vše zařídí. Inzerát trvá déle, ale můžete dostat víc peněz. Při prodeji auta hrajete na čas, nebo finance.
povinneruceni.biz-inzerat-vs.-autobazar-jaky-postup-je-pri-prodeji-auta-vyhodnejsi_pertit_autoweb.cz_-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay

K prodeji auta vás může dohnat mnoho důvodů. O tom, zda půjdete do bazaru nebo počkáte, až dostanete odpověď na inzerát, rozhoduje především to, jak moc na uzavření obchodu spěcháte. Autobazar od vás auto dost možná ihned vykoupí a vy tak nebudete mít starosti s jeho skladováním, údržbou, placením povinného ručení a už vůbec ne s hledáním kupce.

Má to ale háček:

Říká se, že tímto způsobem vůz prodáte za méně peněz, než kdybyste si počkali na zájemce přes inzerát. Rozhodnutí o tom, co je pro vás výhodnější, necháme na vás. Povíme vám ale, jak v obou případech postupovat.

Když na to jdete svépomocí

Prvním krokem je výběr inzertního serveru a vytvoření inzerátu. V něm by měly být všechny informace o vozidle, jeho vadách a pochopitelně také dostatek kvalitních fotografií, které kupce přilákají.

Jakmile ho zveřejníte, počítejte s tím, že až vám kupec zavolá, bude na vás mít spoustu otázek a teprve po jejich zodpovězení si s vámi domluví termín prohlídky.

Pokud to vypadá slibně, zajeďte s vozem už dopředu na evidenční kontrolu, kde vám vystaví protokol potřebný k byrokratickým krokům, které budou následovat, s třicetidenní platností. Pokud kupující kývne, je na místě sepsat kupní smlouvu a také si nechat podepsat plnou moc k přepisu auta – pokud tento úkon nemůžete vyřídit společně, určitě jej na sebe vezměte vy.

Kdyby se na to kupující vykašlal, mohly by vám například nadále chodit pokuty, a soudní řízení je pak v takových případech dlouhé a složité.

Na závěr zrušte povinné ručení a tím je obchod uzavřen.

Bez starostí s autobazarem

Když do prodeje půjdete s autobazarem, nejpodstatnější pro vás bude najít správného prodejce, abyste nenaletěli.

Autobazary jsou na prodeje aut připravené, a tak budou mít připravenou smlouvu k výkupu a po vás budou chtít jen doklady a samotný vůz.

Pak už záleží na tom, zda od vás auto na místě vykoupí, nebo půjde o komisní prodej, kdy smluvené peníze dostanete až poté, co se auto skutečně prodá.

2.4.2020 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist